Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

15. jún - Svetový deň proti týraniu, zanedbávaniu a zneužívaniu seniorov

KRPZ Trnava |MM| V súvislosti s nadchádzajúcim Svetovým dňom proti týraniu, zanedbávaniu a zneužívaniu seniorov  pripravujú policajní preventisti v týždni od 10. do 17. júna 2013 na celom Slovensku stretnutia so seniormi.  Ich cieľom bude poinformovať seniorov o rizikách a nástrahách, ktoré im hrozia predovšetkým,  ako jednej z najrizikovejších skupín v súvislosti s páchaním trestnej činnosti.

 

V roku 2012 sa stalo obeťami trestných činov 1 653 osôb vo veku nad 60 rokov, z čoho bolo 754 mužov a 899 žien. Stali sa obeťami predovšetkým majetkovej a násilnej kriminality. V 36 prípadoch  polícia riešila aj trestné skutky týrania blízkej a zverenej osoby.

 

Aj z tohto dôvodu polícia venuje seniorom zvýšenú pozornosť pri plnení svojich úloh a realizuje viacero preventívnych projektov a aktivít pre seniorov.Koncom roku 2012 začali policajní preventisti realizovať celoslovenský preventívny projekt pre seniorov pod názvom „Bezpečná jeseň života“. Projekt ponúka konkrétne cesty k základným návykom bezpečného správania, aby seniori poznali spôsob, ako sa nestať obeťou trestného činu.

 

A aké sú základné rady, ako sa nestať obeťou trestného činu?

 

-         nechodiť po uliciach mesta, či obce v neskorých nočných hodinách,

-         nedávať sa do reči s cudzími ľuďmi a nerozprávať im o svojom súkromí,

-         byť opatrný pri rôznych cenovo „výhodných“ ponukách neznámych občanov,

-         nepodpisovať nič, čo ste si neprečítali, prípadne čomu nerozumiete,

-         využiť všetky dostupné bezpečnostné prvky na zabezpečenie svojho obydlia, ako napríklad retiazky na dverách, kľúče v zámke, elektronické zabezpečovacie zariadenia, bezpečnostné fólie na sklenenej výplni okna, či dverí alebo kovové mreže na vyvýšených prízemiach, kde je ľahký prístup možného páchateľa z ulice,

-         s neznámymi osobami, ktoré zazvonia pri dverách komunikovať len cez pootvorené dvere zabezpečené retiazkou; ak je to možné, pri komunikácii s cudzími ľuďmi nebyť sám,

-         nehanbiť sa požiadať o pomoc, ak si myslíte, že ju potrebujete.

 

 

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, pozývame predovšetkým seniorov na stretnutia s policajnými preventistami, na ktorých sa môžu dozvedieť o tom, na aké osoby si majú dávať pozor, ako sa správať, aby sa nestali obeťou trestného činu, prípadne na koho sa obrátiť, ak budú potrebovať pomoc.

 

Miesta konania stretnutí so seniormi v pôsobnosti  KR PZ v Trnave

Útvar

Miesto

konania aktivity

Dátum

konania aktivity

Čas konania

aktivity

KR PZ

v Trnave

Senior Club Striebornica, Nábrežná 800/6, Moravany nad Váhom

11. 06. 2013

10.00 hod.

OR PZ

v Senici

Denné sanatórium pre tretí sektor, Hviezdoslavova ul. č. 323, Senica

12. 06. 2013

14. 00 hod.

OR PZ v Dunajskej Strede

1. Obecný úrad Dunajský Klátov

2. Obecný úrad Topoľníky

12. 06. 2013

14. 06. 2013

15.00-16.00 hod.

13.30-14.30 hod.

 

 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign