Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

22. Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja

159

TTSK |MM| TRNAVA  17.4.2013 – V poradí 22. riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja malo na programe 17. bodov. Poslanci schválili optimalizáciu využitia majetku TTSK s riešením prebytočného a neupotrebiteľného majetku a predaj troch pozemkov v katastrálnom území Skalice, Banky a Rybky s prevodom vlastníctva pozemku zastavaného križovatkou v Galante. Schválili prenájom priestorov reštauračného zariadenia v budove Úradu TTSK spoločnosti SMS TTSK s.r.o. Trnava a návrhy na schválenie dotácií v rámci podpory kultúrnych a umeleckých aktivít, mládežníckych aktivít, aktivít zameraných na pomoc pre sociálne odkázaných občanov, podpory zdravia a prevencia chorôb a športových aktivít pre  všetkých na rok 2013.

Schválili aj návrh na zmenu v sieti stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja a návrh na schválenie Partnerskej dohody medzi Regionalentwicklung Vorarlberg eGen, Rakúsko ako vedúcim partnerom projektu a TTSK v rámci projektu „Ukážka energetickej efektívnosti a využívania obnoviteľných zdrojov energie na príklade verejných budov“ (CEC5) v rámci Operačného programu Stredná Európa. Ako predposledný bod zrušili uznesenie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja pre projekt „Regionálne inovačné centrum Trnava.

Záverom si poslanci vypočuli rad informácií. Boli to informácie o čerpaní rozpočtu TTSK k 31.12.2012, o plnení Memoranda o spolupráci medzi Vládou SR a Združením SK 8, o daňových príjmoch TTSK za január – marec 2013. „Daňové príjmy sa zatiaľ vyvíjajú podľa predpokladov, s malou odchýlkou plus 1,5 percenta oproti plánu,“ povedal predseda TTSK Tibor Mikuš a priblížil aj situáciu ohľadom záväzkov nemocníc.  „Môžeme byť spokojní s tým, že 60 percent záväzkov nemocníc – príspevkových organizácií, sme vyriešili. Tiež je tam určitá nádej po rokovaniach so Sociálnou poisťovňou, že sa nám podarí dosiahnuť určité úľavy.“

Kraj sa po dlhej zime chystá aj opravu ciest II. a III. triedy, ktoré sužovali výtlky. Na ich opravu prispeje kraju aj vláda. „Vláda pomohla zásadným spôsobom, čo veľmi kvitujem. Zhruba na polovicu opráv, ktoré treba po zime vykonať nám prispela vláda. Výtlky máme zmapované veľmi podrobne a do 15. mája budú opravy uskutočnené,“ zhrnul T. Mikuš.  

Nasledovali informácie o VII. Župnej olympiáde stredoškolskej mládeže TTSK, o odovzdávaní ocenení zamestnancom rezortu školstva pri príležitosti Dňa učiteľov 2013 a o stave realizácie projektu „Elektronizácia služieb TTSK“. Poslanci vzali na vedomie informáciu o  návšteve hodnotiacej komisie Výboru regiónov EÚ v rámci ocenenia Podnikateľský región roka 2012, o projektových zámeroch a projektoch OvZP TTSK a Úradu TTSK ku dňu 28.02.2013 a informáciu o významných spoločenských podujatiach za obdobie od februára 2013 do apríla 2013.

Ivan Krajčovič


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign