Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 18. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

23. riadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK

159

TTSK |MM|  23. riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) malo dvadsaťjeden bodov. Poslanci na úvod schválili Záverečný účet Trnavského samosprávneho kraja za rok 2012, ktorý skončil kladným prebytkom.

Bez pripomienok boli predaje prebytočného nehnuteľného majetku v rámci obchodnej verejnej súťaže, prevody vlastníctva nehnuteľného majetku, predaj pozemku, rodinného domu a zámena pozemkov v Šamoríne. TTSK naopak odkúpil pozemky v Smoleniciach pod cestou druhej triedy od obce a združil finančné prostriedky v rámci rekonštrukcie cesty tretej triedy a miestnej  komunikácie vo Voderadoch. Poslanci schválili návrh na realizáciu projektu „Deinštitucionalizácia Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Okoči – Opatovský Sokolec“ v rámci Regionálneho operačného programu. Schválených bolo niekoľko dodatkov - o úhrade nákladov na štúdium v jazykových školách, o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na ubytovanie v školskom internáte, o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov, príspevku na režijné náklady a podmienkach ich úhrady v zariadeniach školského stravovania a o o spôsobe udeľovania ocenení Trnavského samosprávneho kraja. Oceňovanie sa rozšíri o držiteľov medaily Cyril a Metod – 1150. výročie príchodu vierozvestcov 2013.

Poslanci potom odobrili návrh na schválenie dodatku k Zmluve o partnerstve pre implementáciu projektu „Efektívnejšie klastrové politiky pre Juhovýchodnú Európu“, v rámci medzinárodného Operačného programu Juhovýchodná Európa uzatvorenej medzi vedúcim partnerom – talianskym regiónom Marche a Trnavským samosprávnym krajom a ďalšími partnermi projektu. Bez pripomienok bol aj návrh na schválenie Zmluvy Európskeho fondu regionálneho rozvoja pre Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 – 2013 pre projekt Viacročný rámec pre technickú pomoc pre región Trnava. Prešiel aj návrh nominácie členov do orgánov regionálnych rozvojových agentúr za TTSK, ktorým skončilo funkčné obdobie, alebo pracovný pomer, návrh členov orgánov klastrov, ktorých zakladajúcim členom je TTSK  a návrh na zrušenie uznesení Zastupiteľstva TTSK týkajúcich sa projektov stredných škôl v pôsobnosti kraja. Schválené boli aj návrhy na termíny rokovania zastupiteľstva a na určenie volebných obvodov, stanovenie počtu poslancov a určenie sídiel obvodných volebných komisií a komisie samosprávneho kraja pre voľby do orgánov Trnavského samosprávneho kraja v roku 2013. Materiál zachováva rovnaký počet obvodov a poslancov ako v predchádzajúcich voľbách.

Na záver zaznelo viacero informácií. Ako prvá odznela informácia  o plnení Memoranda o spolupráci pri uplatňovaní rozpočtovej politiky orientovanej na zabezpečenie finančnej stability verejného sektora na rok 2013, o príprave rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja na roky 2014 – 2016, o daňových príjmoch TTSK za január – máj 2013, o aktualizácii záväzkov NsP, p. o. k 31. marcu 2013, o opravách výtlkov na cestách II. a III. triedy v roku 2013. Nadácia DAR informovala o výročnej správe za minulý rok. Nasledovala informácia o projektových zámeroch a projektoch organizácií v pôsobnosti TTSK a Úradu TTSK a o aktuálnych výzvach na podanie žiadosti o nenávratné finančné prostriedky  v rámci programov EÚ. Nasledovali informácie o významných spoločenských podujatiach za obdobie od apríla 2013 do augusta 2013, o rokovaní Rady TTSK, Centrálneho krízového fondu, povodňovej situácii,  plánované dopravné aktivity v rámci medzihraničných projektov, prepojenie Gabčíkovo - Dunaremete a informácia o riešení finančnej situácie v nemocniciach..


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Ivan Krajčovič

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign