Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

3. ročník konferencie UDRŽATEĽNOSŤ V ARCHITEKTÚRE A VO VÝSTAVBE

159

Ing. Lubomir Koban |MM| Vydavateľstvo Eurostav spolu s partnermi už po tretíkrát organizuje úspešnú, architektmi a projektantmi uznávanú, medzinárodnú konferenciu na aktuálnu tému Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe. Téma udržateľnosti vo výstavbe začína konečne výraznejšie rezonovať medzi architektmi, projektantmi, investormi a developermi.  Hlavnou témou 3. ročníka konferencie sú Inovácie v udržateľnej architektúre a výstavbe (v novostavbách i pri obnove, modernizácii a rekonštrukcii). Konferencia sa bude konať 25. Apríla 2013 v kongresovej sále SLSP na Tomášikovej ulici v Bratislave.
Konferencia je určená širokej odbornej verejnosti z oblasti stavebníctva a architektúry, najmä architektom, projektantom, developerom, investorom, generálnym manažérom firiem pôsobiacich na stavebnom trhu.

Odbornými garanti konferencie
prof. Ing. arch. Robert Špaček, CSc., FA STU Bratislava
prof. Ing. Dušan Petráš, PhD., SvF STU Bratislava

Konferencia sa koná pod záštitou ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Počiatka.

Organizátor:                      Vydavateľstvo Eurostav spol. s r.o.

Spoluorganizátori:        Slovenská komora architektov
                                               Slovenská komora stavebných inžinierov

Aj tento rok sa so svojimi skúsenosťami podelia renomovaní a úspešní zahraniční architekti udržateľnej architektúry ako francúzsky architekt Jean-Philippe Vassal, architekt z londýnskej kancelárie Roddy Langmuir, či architekt Aleš Papp a ďalší významní predstavitelia udržateľnej architektúry.

http://www.vydavatelstvoeurostav.sk/images/konferencie/udrzatelnost/2013/wassal_195.jpg

 

http://www.vydavatelstvoeurostav.sk/images/konferencie/udrzatelnost/2013/langmuir_195.jpg

 

http://www.vydavatelstvoeurostav.sk/images/konferencie/udrzatelnost/2013/papp_195.jpg

Jean-Philippe Vassal

 

Roddy Langmuir

 

Aleš Papp

Architekt z architektonickej kancelárie LACATON & VASSAL  ARCHITECTES  v Paríži. Patrí k renomovaným francúzskym architektom, ktorí sa vo svojej tvorbe venujú udržateľnej architektúre. Participoval na viacerých projektoch rekonštrukcii budov, v rámci ktorých dodržiaval princípy udržateľnosti (recyklácia, lokálne zdroje materiálov, atď.).   Je laureátom ceny HOLCIM AWARDS  za udržateľnú architektúru  a držiteľ ďalších ocenení.

 

Architekt z architektonickej kancelárie Cullinan studio v Londýne. Za svoju architektonickú tvorbu získal viacero ocenení. Pracoval na veľkých projektoch doma aj v zahraničí, napr. projekt novej Univerzity manažmentu v Singapure, na projekte j budovy  v jordánskom meste Petra alebo projekt ústrednej budovy v Kráľovskej botanickej záhrade v Edinburgu. V poslednom období sa venuje najmä projektom udržateľnej architektúry. V súčasnosti  spolupracuje tiež na príprave udržateľného projektu rozvoja mesta Shahat v Líbyi.

 

 

Architekt z architektonickej kancelárie Cuboid architekti, ktorý spolupracoval  na projekte budovy City Green Court v Prahe, ktorej autorom je Richard Meier & Partners LLP. Projekt získal 1. Cenu v súťaži Best of Realty 2012 v kategórii nová administratívna budova a Best Office Development CIJ Awards 2012.

 

Ďalšími prednášajúcimi budú: Robert Špaček (FA STU), Alena Ohradzanská (MDVRR SR), Peter Bohuš (e-Dome), Ivan Kubík (ateliér Ivan Kubík), Ladislav Nagy (CEPM), Milan Vokoun (Skanska CZ), Jens Jacobsen (Bene AG), Patrik Polakovič (Holcim), Igor Borguľa (Rehau), Gernot Wagner (POOR Rakúsko), Dušan Petráš (SvF STU) 

Podrobne analyzované budú okrem iného aj tieto udržateľné projekty

http://www.vydavatelstvoeurostav.sk/images/konferencie/udrzatelnost/2013/city_green_court_195.jpg

 

http://www.vydavatelstvoeurostav.sk/images/konferencie/udrzatelnost/2013/central_195.jpg

 

F:\Konferencie ES 2013\Odborný program\DSC04990.jpg

City Green Court

 

CENTRÁL 

 

Forum Business Center 

City Green Court je udržateľná budova, a to nielen pokiaľ ide o nízku spotrebu energií pri prevádzke, ale aj vďaka ďalším kritériám, ako sú napr. minimálna spotreba vody, použitie dažďovej vody prevádzku, systém regulácie osvetlenia v závislosti na dennom svetle, použitie lokálnych materiálov, atď. City Geen Court je prvá kancelárska budova v Českej republike, ktorá získala certifikáciu LEED Platinum. Získala tiež 1. Cenu v súťaži Best of Realty 2012 v kategórii nová administratívna budova a Best Office Development CIJ Awards 2012.

 

Ide o prvé obchodno-spoločenské centrum v strednej Európe, ktoré získalo certifikát  udržateľnej budovy LEED. Na konferencii bude predstavený architektonický koncept a princípy udržateľnosti komplexu, ako aj technické a technologické inovácie. 

 

Táto administratívna budova so 17 nadzemnými podlažiami je v súčasnosti vo výstavbe a bola projektovaná a je stavaná podľa princípov udržateľnej architektúry. Po dokončení v lete tohto roku bude  spĺňať podmienky pre  certifikáciu BREEAM. Architektonický koncept ako aj inovácie použité  pri výstavbe tejto budovy príde  na konferenciu predstaviť Ing. arch. Ladislav Nagy – autor projektu.   


Program je štruktúrovaný do troch odborných blokov (úvodný, architektonický, inovácie v udržateľnej architektúre), po ktorých nasleduje odborná diskusia na tému: Financovanie udržateľnej a energeticky efektívnej výstavby. Partnermi konferencie sú top spoločnosti a inštitúcie zo slovenského stavebníctva i architektúry, ktoré svojimi firemnými aktivitami prispievajú k osvete v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe. Viac informácií o konferencii a nielen to nájdete tu.

Prihlásiť sa na konferenciu môžete prostredníctvom formulára na tejto stránke alebo zaslaním prihlášky (prihláška.doc). Členovia SKSI, SKA a SKGBC, predplatitelia časopisu Eurostav a ARCH majú zvýhodnenú cenu. Cenník nájdete tu.

 

Vyvrcholením konferencie ,už tradične, bude odovzdávanie ceny časopisu EUROSTAV – Cena VISIO 2020, ktorá sa udeľuje za  významný čin v oblasti udržateľnosti architektúre a vo výstavbe.

 

Môže ísť o:
- konkrétnu realizáciu diela, postaveného na Slovensku, ktoré spĺňa kritériá udržateľnej architektúry,
- výrazné osvetové a vzdelávacie iniciatívy na podporu udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe,
- publikačnú činnosť, či už pre odbornú alebo širšiu verejnosť k téme udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe,
- iný čin, ktorý uzná porota za hodný tohto ocenenia.

Každý rok sa udeľuje maximálne jedna cena vo forme diplomu a pre tento účel vytvoreného artefaktu.

 


Priložené súbory k článku:Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign