Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Aj napriek riziku trestného stíhania jazdili pod vplyvom alkoholu

KRPZ Trnava |MM| Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia policajti obvinili 36 ročného muža z Bohdanoviec nad Trnavou. Obvinený muž viedol 17. marca krátko po dvadsiatej druhej hodine osobné auto Daewoo v obci Bohdanovce nad Trnavou. Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka z Trstína. Počas kontroly policajti zistili, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 18 mesiacov. Vodič sa na výzvu policajtov podrobil dychovej skúške, ktorou mu policajti namerali 1,92 promile alkoholu. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Policajti z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky obvinili aj 35 ročného muža z Trstíc. Obvinený muž viedol 13. marca o dvadsiatej druhej hodine osobné auto Škoda v obci Trstice. Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Na výzvu hliadky aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie alkoholu v dychu nevyhovel s tým, že vypil len 5–6 pív. Obvinenému mužovi hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na jeden rok.

 

Polícia dôrazne žiada vodičov, aby nepodceňovali riziko jazdy pod vplyvom alkoholu a iných omamných látok, ktoré vo výraznej miere ovplyvňujú schopnosť viesť vozidlá. „Vodič nesmie viesť vozidlo v takom čase po požití alkoholu alebo inej návykovej látky, keď sa alkohol alebo iná návyková látka ešte môžu nachádzať v jeho organizme, požiť počas vedenia vozidla alkohol alebo inú návykovú látku.“ Každý z nás by si mal uvedomiť, že jazdou pod vplyvom alkoholu zvyšujeme riziko vzniku dopravnej nehody, a tak aj riziko zranenia, v horšom prípade smrti. V prípade, že je vodič značne pod vplyvom alkoholu a nameraná hodnota alkoholu v dychu presahuje hodnotu nad jedno promile, ide o trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Vodič sa preto takýmto konaním vystavuje aj riziku trestného stíhania, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. Riziku trestného stíhania sa vystavuje aj ten vodič, ktorý sa odmietne podrobiť vyšetreniu na zistenie návykovej látky dychovou skúškou, orientačným testovacím prístrojom, alebo sa odmietne podrobiť lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu.       

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign