Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Aj posledné dve preventívne akcie potvrdili, že mladiství stále popíjajú alkohol

KRPZ Banská Bystrica |MM| Alkohol je často označovaný za drogu číslo jeden a  v detských rukách sa nachádza stále častejšie a stále v mladšom veku. Alkohol je drogou, ktorú najčastejšie užívajú 12 až 17 roční. Spôsobuje najviac zdravotných problémov a pre deti a mladistvých je  oveľa nebezpečnejší ako pre dospelých a návyk sa vytvára veľmi rýchlo. Prejavuje sa poruchami správania napr. agresívnym správaním k okoliu aj k sebe, poruchami učenia a pamäti. Alkohol je aj vážny kriminogénny faktor a tretina trestných činov je spáchaná pod vplyvom alkoholu.Aj napriek prevencii ktorú polícia robí už od materských škôl, cez základné školy a stredné školy, takmer pri každej preventívno-bezpečnostnej akcii sú kontrolovaní aj mladí ľudia ktorí majú menej ako 18 rokov a niektorí sú pod vplyvom alkoholu.

Potvrdili to aj preventívno-bezpečnostné akcie, ktoré sa konali v nočných hodinách z piatka (18.1.) na sobotu v Žiari nad Hronom  a v Banskej Bystrici. Tieto akcie boli okrem iného zamerané aj nakontrolu reštauračných zariadení. Policajti v Žiari nad Hronom skontrolovali viaceré reštauračné zariadenia a v nich 58 osôb. 7 boli mladiství a 5 z nich boli pod vplyvom alkoholu, nafúkali: 0,45 mg/l, 0,41 mg/l, 0,14 mg/l, 0,63 mg/l (1,31 promile), a 0,96 mg/l (2 promile). V rovnakom čase preventívno-bezpečnostnú akciu vykonali aj policajti v Banskej Bystrici. Skontrolovali  5 reštauračných zariadení a v nich 33 osôb. 11 z nich bolo mladistvých s ktorých u 6 bol výsledok dychovej skúšky pozitívny, nafúkali: 0,12 mg/l, 0,14 mg/l, 0,30 mg/l, 0,21 mg/l, 0,28 mg/l a 0,05 mg/l.               

Polícia takéto akcie robí pravidelne a bude v nich aj naďalej pokračovať, ale rodičia sú prví, ktorí sa majú o svoje deti náležite starať, vychovávať ich a uvádzať do života. 
Mladiství sú ovplyvňovaní hodnotami, ktoré si ctia ich rodičia a tí ich majú presvedčiť aj o nevhodnosti alkoholu.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign