Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Ak ste nahlásili stratu cestovného pasu a potom ho opäť našli, nepoužívajte ho - ušetríte si nepríjemnosti

159

MVSR |MM| Medzitým totiž stratil platnosť. S takýmto dokladom necestujte.

Medzi obľúbené dovolenkové destinácie Slovákov patrí každoročne Chorvátsko.  Každý deň prekračuje jeho hranice niekoľko tisíc osôb. Len za prvých päť mesiacov tohto roka prekročilo ich hranice viac ako 7,5 milióna turistov. Chorvátski policajti na hraniciach kontrolujú osoby, náklad i cestovné doklady.  Každý už vie, že aj malé deti musia mať vlastný cestovný pas. Málokto si však uvedomuje ďalší problém, s ktorým sa chorvátski policajti stretávajú na hraniciach, či pri bežnej kontrole, čoraz častejšie. Týka sa to aj slovenských občanov, preto snahou polície je poradiť skôr, ako sa dostanú do nepríjemností. Veď čo môže byť horšie, ako pokazená dovolenka ešte pred jej začatím.

Každý deň sa k hraničnej kontrole dostavia osoby, ktorých cestovné doklady sú v pátraní.  Vo väčšine prípadov sa jedná o doklady, ktorých stratu nahlásili majitelia, neskôr však tento doklad našli, o čom príslušné policajné orgány neinformovali. Treba si však uvedomiť, že dokumenty už raz nahlásené ako stratené či odcudzené, sú neplatné. Údaje o takomto doklade sa totiž okamžite po nahlásení vkladajú do informačného systému, a preto pri každej kontrole, hraničnej i bežnej, sa hľadí na takýto doklad ako na neplatný. Počas policajnej kontroly sú tieto osoby často zadržiavané, pretože pri sebe nemajú iný doklad totožnosti s fotografiou, ktorým by vedeli preukázať svoju totožnosť. Pokiaľ osoba nemá platný cestovný doklad a nie je možné zistiť jej totožnosť, vstup na územie Chorvátskej republiky jej nie je umožnený, čo spôsobuje náklady, stratu času i ďalšie nepríjemnosti.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign