Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 24. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Colníci zaistili falzifikáty obuvi a textilu

159

Colný úrad Trnava |MM| Trnavskí colníci na Pobočke Colného úradu Dunajská Streda  pri vykonávaní  úplnej vnútornej kontroly   v rámci colného  konania  na prepustenie  dvoch kontajnerových  zásielok  do colného režimu voľný obeh zaistili  obuv označenú reprodukciou  ochrannej známky ADIDAS a CROCS.  Tovar z prvej zásielky  pochádzal z Poľska a podľa predložených dokladov smeroval do Maďarska. Druhá zásielka bola  z Číny a mala smerovať na maďarský trh.

 

Počas kontroly colníci zaistili 32 393 párov obuvi s reprodukciou ochrannej známky ADIDAS a 5 772 párov obuvi označenej ochrannou známkou dizajnu  CROCS.  Pri tovare vzniklo podozrenie z porušovania práva ochrany duševného vlastníctva. Odhadovaná škoda, ktorá by vznikla majiteľom  ochranných známok predajom zaistenej obuvi  na trhu ako originálnych výrobkov, bola  vyčíslená  na  1.062.000 ,- €.

 

V rovnakom čase zaisťovali colníci tovar aj  na  Pobočke Colného úradu Brodské.  Išlo o zásielku z Číny, z ktorej bolo z dôvodu podozrenia z porušenia ochrany práva duševného vlastníctva zaistených  22 445 kusov textilu. Išlo prevažne o detské súpravy, dámske teplákové súpravy, pánske mikiny a bundy označené reprodukciami viacerých ochranných známok - MONSTER, BURBERRY, HELLO KITTY,  CARS  a  Camp DAVID. Odhadovaná škoda, ktorá by vznikla predajom zaisteného tovaru na trhu ako originálnych výrobkov bola majiteľmi ochranných známok  predbežne vyčíslená na cca 1.486. 850,- €. Zaistený tovar bol dovezený z Číny a mal smerovať do Českej republiky.

 

Vzhľadom na druh daného tovaru, účel jeho použitia, kvalitu materiálu, vyhotovenie, formu a spôsob balenia vzniklo podozrenie, že sa vo všetkých troch  prípadoch porušujú práva ochrany duševného vlastníctva oprávnených osôb, preto bol tovar  na oboch pobočkách colného úradu  zaistený.   So zisteniami boli bezodkladne oboznámení aj majitelia ochranných  známok, ktorí potvrdili nadobudnuté podozrenia. Colný úrad Trnava v spolupráci s oprávnenými  osobami, ktoré sú majiteľmi  ochranných známok, bude ďalej konať vo veci ochrany práv duševného vlastníctva.

 

Colné predpisy umožňujú  finančnej správe zaistený tovar zničiť alebo bezodplatne poskytnúť na humanitárne účely, avšak až po splnení zákonom stanovených kritérií.

 

 

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Colný úrad TT
159
Autor: Colný úrad TT
159
Autor: Colný úrad TT


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign