Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Colníci zaistili falzifikáty v kontajneroch z Číny

159

Colný úrad Trnava |MM|  Pri včerajšej kontrole dvoch  kontajnerových  zásielok  z  Číny, ktoré  boli určené do Maďarska, nadobudli trnavskí colníci na Pobočke v Dunajskej Strede podozrenie z porušovania práv ochrany duševného vlastníctva. Podozrivý tovar zaistili.

Z prvej kontrolovanej kontajnerovej  zásielky zaistili 2 244 párov obuvi s reprodukciou ochrannej známky NIKE a z druhej zásielky  296 kusov mopov s reprodukciou ochrannej známky M20 MOP X5.  Pri tovare vzniklo podozrenie z porušovania práva ochrany duševného vlastníctva. Odhadovaná škoda, ktorá by vznikla majiteľom  ochranných známok predajom zaistených mopov a obuvi na trhu ako originálnych výrobkov, bola  vyčíslená  na cca   160 000,- €.

Zároveň dnes v dopoludňajších hodinách vykonali  colníci na Pobočke v Dunajskej Strede úplnú vnútornú kontrolu ďalšej kontajnerovej zásielky z Číny, z ktorej bolo z dôvodu podozrenia z porušenia ochrany práva duševného vlastníctva zaistených  1 700 kusov hracích konzol s reprodukciou ochrannej známky SONY.  Z dôvodu, že v tomto čase ešte stále prebieha komunikácia s oprávnenou osobou odhadovaná škoda  bude vyčíslená dodatočne.

So všetkými zisteniami trnavských colníkov boli bezodkladne oboznámené aj  oprávnené osoby – majitelia ochranných známok, ktoré potvrdili, že ide o falzifikáty.  Colný úrad Trnava v spolupráci s nimi  bude  ďalej konať vo veci ochrany práv duševného vlastníctva. Zaistením tohto tovaru sa zo strany trnavských colníkov zabránilo potenciálnemu nebezpečenstvu ohrozenia zdravia a bezpečnosti spotrebiteľa.

Colné predpisy umožňujú  finančnej správe zaistený tovar zničiť alebo bezodplatne poskytnúť na humanitárne účely, avšak až po splnení zákonom stanovených kritérií.

 

 

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Colný úrad TT
159
Autor: Colný úrad TT
159
Autor: Colný úrad TT

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Colný úrad TT
159
Autor: Colný úrad TT

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign