Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Ďalší ústretový krok polície k občanom, tentoraz k cudzincom

159

Prezídium PZSR |MM| Už dva týždne je otvorené nové pracovisko oddelenia cudzineckej polície v Bratislave. Cudzincov vítajú zrekonštruované priestory, bezbariérový prístup a kratšie čakacie doby.

Na Hrobákovej ulici č. 42 sa v Bratislave otvorili nové priestory. K dispozícii je sedem nových stránkových boxov na vybavovanie cudzincov, a to Európsky hospodársky priestor, Slováci žijúci v zahraničí, trvalý pobyt, ako aj dve kabíny na snímanie biometrických údajov. Úpravami sa zabezpečil aj bezbariérový prístup pre imobilné osoby.

Na pôvodnom stránkovom pracovisku na vybavovanie prechodných pobytov na Hrobákovej ulici č. 44 sa rozšírili vybavovacie boxy z päť na osem. Celkovo je tam teraz osem boxov na prijímanie a vybavovanie pobytov, na podávanie informácií a výdaj dokladov. Na snímanie biometrických údajov sú k dispozícii dve kabíny.

Z celkového počtu viac ako 68 tisíc cudzincov s povoleným pobytom na území Slovenska ku koncu mája tohto roka malo oddelenie cudzineckej polície v Bratislave evidovaný pobyt viac ako 30% z nich. K zníženiu zaťaženosti a urýchleniu vybavovania cudzincov prispelo aj odčlenenie okresov Malacky, Pezinok a Senec od Bratislavy. Okres Senec prešiel do územnej pôsobnosti oddelenia cudzineckej polície v Dunajskej Strede a zvyšné dva okresy do územnej pôsobnosti oddelenia cudzineckej polície v Trnave. V Bratislave ostalo na oddelení evidovaných takmer 20 tisíc cudzincov, čo je stále viac ako 28% z celkového počtu cudzincov prihlásených na území Slovenska. K tomuto kroku polícia pristúpila taktiež s cieľom urýchlenia vybavovania cudzincov a znížením čakacích lehôt.

Od začiatku tohto roka do konca mája bolo na ôsmich stránkových vybavovacích boxoch na Hrobákovej č. 44 vybavených viac ako 12 tisíc cudzincov. Podľa dĺžky stránkového dňa sa reálne vybaví od 200 do 500 stránok denne. Samotný vybavovací proces je náročný na čas najmä z dôvodu nevyhnutnosti dôslednej kontroly úplnosti a správnosti podania, individuálneho vysvetľovania nedostatkov v podaní, poskytovania informácií a poučení a podobne.

Rozšírením stránkových priestorov a navýšením vybavovacích boxov sa skrátia čakacie lehoty na minimum a cudzinci sú vybavovaní priebežne počas stránkového dňa.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: zdroj: www.minv.sk
159
Autor: zdroj: www.minv.sk
159
Autor: zdroj: www.minv.sk

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: zdroj: www.minv.sk

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign