Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 24. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Dopravná nehoda autobusu a troch automobilov pri Gbeloch

159

KR HaZZ Trnava |MM|  Na operačné stredisko OR HaZZ v Skalici so sídlom v Holíči bola prostredníctvom Koordinačného strediska IZS v Trnave dňa 12.02.2013 o 13:09 hod.nahlásená dopravná nehoda autobusu a dvoch osobných motorových vozidiel na štátnej ceste č. I/2 medzi Kútmi a Kopčanmi pri odbočke na Gbely (okres Skalica) s nespresneným počtom zranených a s údajným požiarom jedného osobného vozidla. Na miesto udalosti boli vyslané hasičské jednotky z Holíča (4 príslušníci s technikou MB ATEGO a MB VARIO) a z Kútov (3 príslušníci s technikou MB VARIO a CAS 30 IVECO TRAKKER). Po príjazde prvej hasičskej jednotky z Holíča na miesto ohlásenej udalosti bolo prieskumom zistené, že sa jedná o dopravnú nehodu linkového autobusu značky IVECO IRISBUS, dvoch osobných motorových vozidiel značiek ŠKODA OCTAVIA a MAZDA 323 a dodávkového vozidla značky PEUGEOT BOXER, pričom autobus a vozidlo ŠKODA OCTAVIA sa nachádzali v priekope mimo cestnej komunikácie. Zranená vodička z vozidla ŠKODA OCTAVIA sa v čase príchodu hasičskej jednotky nachádzala mimo vozidla, pričom z vozidla  ju vytiahli ostatní účastníci dopravnej nehody, nakoľko z automobilu sa dymilo a následne bola odovzdaná do opatery Zdravotnej záchrannej služby. V autobuse sa v čase vzniku nehody nachádzalo 28 osôb vrátane vodiča, pričom zranení boli traja cestujúci. Medzitým sa na miesto udalosti dostavila aj ďalšia hasičská jednotka z Kútov, ktorá v spolupráci s ďalšími prítomnými príslušníkmi HaZZ vykonala evakuáciu cestujúcich z autobusu, poskytla zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a odovzdala ich zdravotným záchranárom. Pôvodne nahlásený požiar osobného vozidla sa nepotvrdil, išlo iba o odparovanie, spôsobené vystreknutím oleja na horúce časti motora, pričom nehrozilo vznietenie, prípadne zahorenie motora. Zasahujúci hasiči následne zabezpečili havarované automobily proti vzniku požiaru, posypali vyliate prevádzkové kvapaliny sorbentom, následne očistili vozovku a pomohli naložiť havarované osobné vozidlo na vozidlo odťahovej služby. Ďalšie dve vozidlá, zúčastnené na dopravnej nehode, nevykazovali žiadne podstatné poškodenia a ani vodiči z týchto vozidiel neboli zranení. Celková bilancia tejto dopravnej nehody: štyria zranení, z toho jedna osoba ťažko a tri osoby ľahko – všetci zranení boli prevezení do okolitých zdravotníckych zariadení.Počas vykonávania zásahu, zdokumentovania a odstraňovania následkov tejto nehody bola štátna cesta č. I/2 uzatvorená, pričom na mieste udalosti boli prítomní príslušníci PZ SR. Po zdokumentovaní udalosti a zbalení vecných prostriedkov sa postupne prítomné hasičské jednotky vrátili na svoje základne.

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign