Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Dopravná nehoda dvoch kamiónov na diaľnici D1 pri obci Horné Zelenice

159

KR HaZZ Trnava |MM| Na ohlasovňu požiarov hasičskej stanice v Hlohovci bola dňa 17.12.2012 o 13:15 hod. prostredníctvom Koordinačného strediska IZS v Trnave nahlásená dopravná nehoda dvoch kamiónov na diaľnici D1 pri odbočke na Hlohovec v smere do Trnavy. K udalosti boli vzhľadom k tomu, že ohlasovateľ nevedel bližšie špecifikovať presné miesto udalosti vyslaní 4 príslušníci z hasičskej stanice v Hlohovci s technikou MB ATEGO a zároveň 4 príslušníci z hasičskej stanice v Piešťanoch s technikou MB ATEGO. Po príchode prvej hasičskej jednotky, konkrétne z Hlohovca na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že sa jedná o dopravnú nehodu dvoch kamiónov na 61,5 km diaľnice D1 pri obci Horné Zelenice v smere do Trnavy. Kamión značky RENAULT, prevážajúci televízory sa nachádzal v priekope a druhý kamión značky VOLVO s poľskou štátnou poznávacou značkou, určený na prevoz automobilov, blokoval pravý jazdný pruh. Vodiči oboch kamiónov boli v čase príchodu hasičskej jednotky mimo vozidiel, pričom príslušníci HaZZ im poskytli predlekársku prvú pomoc – prvému vzhľadom k rozsahu zranení nasadili krčný límec, založili vákuovú dlahu na dolnú končatinu a dali ho do stabilizovanej polohy, druhému ošetrili tržnú ranu. Po príchode dvoch vozidiel zdravotnej záchrannej služby boli obe zranené osoby odovzdané do starostlivosti lekárov. Medzitým na miesto udalosti dorazila aj druhá hasičská jednotka z Piešťan, ktorá pomohla pri naložení jednej zranenej osoby do vozidla ZZS a ohraničila uniknuté prevádzkové kvapaliny na vozovke, aby neprišlo k ich ďalšiemu úniku mimo komunikácie. Po vykonaní uvedených činností sa táto jednotka vrátila na svoju základňu. Príslušníci HaZZ z Hlohovca zabezpečili vozidlá proti ďalšiemu úniku prevádzkových kvapalín, vykonali na nich protipožiarne opatrenia a boli nápomocní pracovníkom odťahovej služby pri vyťahovaní a nakladaní havarovaných kamiónov. Po zdokumentovaní udalosti a zbalení vecných prostriedkov sa hasičská jednotka vrátila o 16:20 hod. na svoju základňu.

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign