Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Dopravná nehoda osobného vlaku a dodávkového automobilu na železničnom priecestí vo Veľkej Pake - AKTUALIZOVANÉ - pridané fotografie, správa KR HaZZ

159

KR HaZZ Trnava |MM| Na KS IZS v Trnave bola dnes o 6:57 hod. nahlásená dopravná nehoda – zrážka osobného vlaku a dodávkového vozidla na železničnom priecestí v katastri obce Veľká Paka na železničnej trati Bratislava - Dunajská Streda. Na miesto udalosti boli vyslaní piati príslušníci z hasičskej stanice v Šamoríne s technikou MB VARIO a MB ATEGO. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedná o zrážku osobného vlaku a dodávkového vozidla značky IVECO, pričom havarované vozidlo sa nachádzalo vo vzdialenosti cca. 100 metrov od miesta zrážky. Vo vozidle sa nachádzal zakliesnený zranený vodič v bezvedomí, ktorého ošetrovala Zdravotná záchranná služba, vo vlaku nebol nikto zranený. Na základe požiadavky službukonajúceho lekára bol na miesto udalosti privolaný vrtuľník LZS. Príslušníci HaZZ po poskytnutí lekárskej pomoci vyslobodili zranenú osobu z vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, pričom túto činnosť značne komplikovala poloha havarovaného vozidla – na základe povolenia príslušníkov PZ SR bolo vozidlo posunuté, aby mohla byť zranená osoba vyslobodená. Na miesto udalosti sa medzitým dostavila hasičská jednotka Zboru požiarnej ochrany Železníc SR, ktorej veliteľ prevzal velenie. Po vyslobodení zranenej osoby bola táto naložená do vrtuľníka LZS a prevezená do zdravotníckeho zariadenia. V súčasnej dobe stále na mieste zasahujú hasičské jednotky.

 

----------------------------

AKTUALIZOVANÉ 20.02.2013 oficiálna tlačová správa KR HaZZ Trnava

 

KR HaZZ Trnava |MM|  Na ohlasovňu požiarov hasičskej stanice v Šamoríne bola dnes 20. februára 2013 o 06:57 hod.  prostredníctvom Koordinačného strediska IZS v Trnave nahlásená dopravná nehoda – zrážka osobného vlaku a dodávkového vozidla na chránenom železničnom priecestí Veľká Paka ‑ Lehnice (27,936 km) na železničnej trati Bratislava - Dunajská Streda. Na miesto udalosti boli vyslaní piati príslušníci z hasičskej stanice v Šamoríne s technikou MB VARIO a MB ATEGO. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedná o zrážku osobného vlaku a dodávkového vozidla značky IVECO Daily, pričom havarované vozidlo sa spolu s vlakom nachádzalo vo vzdialenosti cca. 80 metrov od miesta prvotného stretu (železničného priecestia). V dodávkovom vozidle sa nachádzal zakliesnený zranený vodič v bezvedomí, vo vlaku nebol nikto zranený. Zasahujúci príslušníci poskytli zranenému vodičovi predlekársku prvú pomoc pozostávajúcu z nasadenia krčného fixačného límca a po príchode vozidla Zdravotnej záchrannej služby ho odovzdali do starostlivosti službukonajúceho lekára, ktorý po vyšetrení vzhľadom k rozsahu zranení požiadal o privolanie vrtuľníka Leteckej záchrannej služby. Príslušníci HaZZ následne začali s vyslobodzovaním zranenej osoby z havarovaného vozidla, avšak túto činnosť značne komplikovala poloha havarovaného vozidla. Preto bolo po konzultácii s príslušníkmi PZ SR nutné najskôr uvoľniť priestor medzi karosériou vozidla a vlaku. Následne príslušníci HaZZ prostredníctvom hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia urobili dostatočný priestor na manipuláciu s postihnutou osobou, opatrne ju vybrali, naložili na nosidlá, asistovali pri transporte do vrtuľníka LZS a na havarovanom vozidle vykonali protipožiarne opatrenia. Na miesto udalosti sa medzitým dostavila hasičská jednotka Zboru požiarnej ochrany Železníc SR, ktorej veliteľ prevzal miesto udalosti. Havarované vozidlo bolo z trate odstránené za pomoci traktora súkromnej spoločnosti z Veľkej Paky. Po zbalení vecných prostriedkov a zdokumentovaní udalosti sa hasičská jednotka vrátila na svoju základňu.

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: KR HaZZ

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign