Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci december 2012

KRPZ Banská Bystrica |MM|   V decembri 2012 dopravná polícia v okrese  Banská Bystrica zaevidovala  29 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom viac o 13 dopravných nehôd. Celková škoda pri dopravných nehodách je odhadnutá na 109-tisíc eur. V decembri sa pri dopravných nehodách zranilo 15 osôb, z toho 3 osoby ťažko. Požitie alkoholických nápojov u vodičov motorových vozidiel bolo zistené pri 4 dopravných nehodách. Z celkového počtu dopravných nehôd 27 zavinili vodiči motorových vozidiel a 2 nehody zavinili chodci. Najnehodovejším dňom bol štvrtok a nedeľa. Najväčší výskyt dopravných nehôd bol zaznamenaný v čase medzi 8.00 a 20.00 hodinou. Príčinou 13 dopravných nehôd bolo porušenie základných povinností, príčinou 9 nehôd bolo neprispôsobenie rýchlosti jazdy, príčinou 4 nehôd  bolo nedanie prednosti v jazde a príčinou 3 dopravných nehôd bol nesprávny spôsob jazdy.

 

Súčasné poveternostné podmienky (husté sneženie) môžu na cestách Banskobystrického kraja spôsobiť veľa kolíznych situácií. V mnohých prípadoch ich zavinia vodiči, ktoríešte stále jazdia na motorových vozidlách s letnými pneumatikami. Na vozovke treba počítať s poľadovicou, preto treba maximálne zvýšiť opatrnosť. Predísť nehodám v takýchto podmienkach možno aj znížením rýchlosti a zväčšením  vzdialenosti medzi vozidlami. Šoférovanie v sťažených podmienkach si vyžaduje maximálnu pozornosť.

Ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad, alebo námraza, vodič osobného auta môže takéto vozidlo použiť v cestnej premávke len ak má na všetkých nápravách zimné pneumatiky. Nákladné vozidlá a autobusy musia byť vybavené zimnými pneumatikami aspoň na jednej z hnacích náprav,v čase od 15. novembra do 31.marca a mimo tohto obdobia v prípadoch, ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad, alebo námraza. Za nepoužitie zimných pneumatík je možné uložiť pokutu 60 eur.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign