Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 24. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Dopravné obmedzenia v prešovskom kraji - vyhlásený I. situačný stupeň

KRPZ Prešov |MM| Dňa 15.03.2013 od rána v okrese Vranov nad Topľou sneží so silným nárazovým vetrom.

Situácia na cestách o 07,45 hod. dňa 15.03.2013 v okresoch Vranov nad Topľou

Je vyhlásený I.  situačný stupeň. Fúka severný vietor, ktorý vytvára na cestách jazyky a záveje. Tie sa tvoria zväčša  na úsekoch ciest:

I/79 Vranov nad Topľou – Sečovská Polianka,  toho času úsek cesty neprejazdný

III/5534 Kamenná PorubaDavidov – Cabov ,  toho času úsek cesty neprejazdný

I/18 Čakľov – Soľ– záveje úsek ťažko prejazdný,

Šoľ – Rudľov,  záveje úsek ťažko prejazdný,

Majerovce – Sedliská – Továrne – úsek prejazdný, v niektorých úsekoch záveja do šírky jedného jazdného pruhu,

Na všetkých pozemných komunikáciách sa nachádza kašovitá vrstva snehu, miestami aj ujazdená a zľadovatená, na I a II. tr. v hrúbke max 1-3cm, na III. triedach miestami 3-4 cm , /okrem úsekov so snehovými jazykmi a závejmi, kde môže byť miestami 10-15 cm snehu/. Snehové jazyky a záveje sa neustále pluhujú.

Od rána vplyvom silného nárazového vetra dochádza k škodovým udalostiam, resp. k udalostiam v CP, ktoré účastníci neoznamujú, resp. sú realizované ODI VT. Pri ich realizácii, resp. odstraňovaní vozidiel  je opakovane odstavená cestná premávka a tým dochádza ku kolónam, resp. zápcham. Následne  nákladné motorové vozidla majú problém pohnúť sa z miesta, čo značne komplikuje plynulosť cestnej premávky.

Policajné hliadky nepretržite monitorujú všetky kritické miesta a úseky, komplikácie v CP sa operatívne riešia cestou OD OR PZ VTI, R ODI OR PZ VT  a správcami komunikácii.

 

Apelujeme na zvýšenú opatrnosť vodičov,  nakoľko z dôvodu utlačenej vrstvy kašovitého  snehu a nízkych teplôt je veľa úsekov zľadovatených.

Žiadame vodičov, aby pri náhlej zmene poveternostných podmienok  neriskovali prejazdy snehovými závejmi, lebo uviaznuté vozidlá  vytvárajú nepredvídateľnú  prekážku v cestnej premávke  a zdržujú údržbu komunikácii.

Vodiči dodržiavajte   bezpečnú vzdialenosť  v kolónach, nebrzdite náhle  a zvážiť predchádzanie aj na miestach, kde je to vodorovným alebo zvislým dopravným značením dovolené. 

Na všetkých pozemných komunikáciách v okrese Vranov nad Topľou,   sa pri zmene poveternostných podmienok, striedajú rôzne úseky ciest (zľadovatená vozovka, záveje aj cez celý jazdný pruh, ujazdený sneh, snehové jazyky, suchá vozovka so silným nárazovým vetrom), preto žiadame vodičov, aby zvážili jazdu s motorovým vozidlom, nezvyšovali  rýchlosť  a viedli vozidlá  mimoriadne opatrne!!!!!!!!!

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign