Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Február bude opäť mesiacom LGBT histórie

Iniciatíva Inakosť |MM| Iniciatíva Inakosť  aj  v roku 2013 pripravila v spolupráci s partnermi na február sériu kultúrnych a osvetových podujatí pod názvom Mesiac LGBT histórie, o minulosti i súčasnosti lesieb, gejov, bisexuálnych a transrodových ľudí.

 

„Aj vzhľadom  na vznik nového Výboru pre práva LGBTI ľudí, ktorý dúfame bude mať najneskôr vo februári prvé historické zasadnutie, si myslíme, že sa otvára priestor na obsiahlejšie riešenie práv LGBTI ľudí, a tomu môžu podobné typy podujatí napomôcť“,  hovorí výkonný riaditeľ Iniciatívy Inakosť Martin Macko. „Cieľom pestrej palety aktivít je zviditeľniť LGBTI ľudí v širokej verejnosti, ukázať, že sú medzi nami so svojou históriou, svojimi problémami, ale aj príspevkom k spoločnosti“ dodáva.


V rámci  Mesiaca LGBT histórie sa vo februári 2013 uskutočnia divadelné predstavenia,  diskusie, filmové projekcie, športový deň, výstava a párty Homomat. Jedinečnou bude diskusia s ľuďmi, ktorí boli pri počiatkoch LGBTI hnutia po revolúcii v 90-tych rokoch. „Je dôležité, aby si aj slovenský LGBTI aktivizmus vytváral svoju historickú pamäť, ktorá by slúžila ako odrazový mostík pri riešení súčasných problémov v presadzovaní práv LGBTI ľudí“, hovorí Jana Jablonická-Zezulová z Možnosti voľby, ktorá bude diskusiu moderovať.

 

Novinkou bude tiež otvorený tréning pre záujemcov a záujemkyne o volejbal, ktorý pripravil LGBTI  športový klub Lotosové kvety. Unikátnou bude aj fotografická  výstava „Byť hrdým rodičom“, ktorú pripravilo divadlo NoMantinels s cieľom zviditeľniť rodičov a ich akceptáciu svojich LGBTI detí.

 

Mesiac LGBT histórie zavíta aj do regiónov. V Banskej Bystrici sa v rámci ozvien Filmového festivalu inakosti uskutočnia filmové projekcie kvalitných teplých filmov. Do Prešova zas zavíta divadlo NoMantinels so svojou divadelnou inscenáciou Naruby. Program Mesiaca LGBT histórie môžete nájsť na stránke na stránke http://www.lgbthistory.eu/event_region/slovakia/  a na www.inakost.sk.

 


Mesiac  LGBT histórie na Slovensku organizuje Iniciatíva Inakosť v spolupráci s organizáciou LGBT Youth Scotland v rámci medzinárodného projektu Changing Hearts and Minds, Engaging Communities, ktorý je podporený Európskou komisiou. Lokálnymi partnermi Inakosti pre tento projekt sú Filmový festival inakosti, NoMantinels, ŠK Lotosové kvety, Homomat, Možnosť voľby, Nadácia otvorenej spoločnosti, Kino Lumiére, Amnesty International, Štúdio 12.                                                                        

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign