Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Filmový festival inakosti a divadlo NoMantinels v Žiline

159 Byt hrdym rodicom - foto: Martin Levinne

FFi |MM|  Priblížiť verejnosti osudy a vzťahy ľudí s inou sexuálnou a citovou orientáciou sa pokúsia organizátori Filmového festivalu inakosti. Ten zavíta v piatok do kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie. Súčasťou programu, ktorý potrvá do nedele, bude aj predstavenie divadla NoMantinels a výstava Byť hrdým rodičom. „V Žiline sa nám podarilo zostaviť naozaj bohatý program. Verím, že prilákame nielen samotných neheterosexuálov, ale že sa so svojimi predsudkami príde popasovať aj väčšinový divák,“ vyjadrila sa riaditeľka FFi Zita Hosszúová.

 

Piatkový program otvorí dojemná lovestory Edie a Thea: Príliš dlhé zásnuby (r. Susan Muska, Greta Olafsdottir). Po projekcii odohrá inscenáciu Naruby divadlo NoMantinels. Hra približuje, ako zasiahne do fungovania rodiny skutočnosť, keď má dieťa inú sexuálnu a citovú orientáciu. Dej sa odohráva v kúpeľoch, kam homosexuálne orientovaný mladík zavolá rodičov. Dúfa, že po relaxačných procedúrach budú schopní prijať jeho skutočnú identitu. „Rodičia LGBTI detí majú často množstvo obáv a strachu, keďže im chýbajú o problematike informácie a sú plní predsudkov. Napriek tomu, že tušia o inej orientácii svojej ratolesti, táto téma býva celé roky v mnohých rodinách tabu,“ uviedol režisér hry Andrej Kuruc. Tejto problematike sa venuje aj výstava Byť hrdým rodičom, ktorú si môžu pozrieť návštevníci počas trvania festivalu. „Cieľom bolo ukázať rodiny, kde rodičia podporujú a plne akceptujú svoje deti napriek ich odlišnosti,“ priblížil kurátor výstavy Róbert Pakan.

Sobotný a nedeľný program bude patriť filmom. Organizátori premietnu v sobotu film o láske dvoch spolužiačok z chudobnej losangelskej štvrte Mosquita a Mari (r. Aurora Guerrero); ďalej víťazný film FFi 2012 Albert Nobbs (r. Rodrigo García) a tragikomédiu Parada (r. Srdjan Dragojević). Diváci uvidia v nedeľu strhujúci dokument o LGBTI senioroch Neviditeľní (r. Sebastien Lifshitz), slovenský film režiséra Róberta Švedu Anjeli a americký tanečný film Daj do toho všetko (r. Sheldon Larry). Presný program je na http://www.ffi.sk/filmovy-festival-inakosti-zilina.

Roman Samotný

PR manažér

Filmový festival inakosti

 

 

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedná Iniciatíva Inakosť.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

 

Organizátor
Iniciatíva Inakosť

 

Partneri

Stanica Žilina-Záriečie • Tabačka Kulturfabrik • Dúhový PRIDE Bratislava • NoMantinels • Amnesty International • Czech Tourism

 

Mediálni partneri

iGirls.cz • iBoys.cz • Rádio_FM • Pravda • Kamdomesta.sk • Colourplanet.cz • Kinečko

 


Fotogaléria k článku:

159 Edie a Thea  Prilis dlhe zasnuby - zdroj FFi
Autor: FFi
Popis: Edie a Thea Prilis dlhe zasnuby - zdroj FFi

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign