Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Galantskí policajti vypátrali páchateľov krádeže a zachránili vysoké majetkové hodnoty

159

KRPZ Trnava |MM|   Galantskí policajti objasnili sériu krádeží vlámaním do rôznych objektov. V mesiacoch máj a jún sa páchatelia vlámali do novostavby v Tomášikove, do reštaurácie v Čiernom Brode, do kovovýroby v Košútoch a do rodinného domu v obci Mostová. Majiteľom spôsobili celkom škodu vo výške 13 400,-€. Operatívnou činnosťou sa polícii podarilo za krátky čas páchateľov vypátrať a nájsť nakradnuté veci. Mnohé z nich sa majiteľom podarilo vrátiť a zachrániť tak nemalé majetkové hodnoty.

 

Z krádeží sú obvinení traja muži. 35 ročný Jozef z Košútov je obvinený vo všetkých štyroch prípadoch a minulý týždeň bol eskortovaný do ústavu na výkon väzby. V minulosti už bol trestaný za majetkovú trestnú činnosť a len pred mesiacov bol prepustený z výkonu trestu. 25 ročný Pavol, tiež z Košútov, je obvinený zo spáchania troch prípadov. V minulosti už bol trestaný za majetkovú a násilnú trestnú činnosť. Stíhaný je na slobode. Ďalším obvineným z krádeže je 28 ročný Roman zo Serede, ktorý sa koncom minulého roka vrátil z výkonu trestu. Figuruje v jednom prípade, v súčasnosti je stíhaný na slobode.

 

26. mája v nočných hodinách sa páchatelia vlámali do reštaurácie v obci Čierny Brod. Cez vypáčené dvere a okno sa dostali dnu a odcudzili odtiaľ LCD televízor s digitálnym príslušenstvom a rôzne nápoje. Majiteľovi spôsobili krádežou a poškodením zariadenia škodu 1000,-€. Policajti kriminálnej polície Galanta odcudzenú elektroniku vypátrali a zaistili.

O tri dni neskôr sa vlámali do novostavby v Tomášikove. Tu odcudzili tri plynové kondenzačné kotly v hodnote 5000,-€. Dva polícia vypátrala a vrátila majiteľovi, jeden už stačili predať na čiernom trhu. V tomto prípade je obvinený Roman zo Serede, ktorý už bol za krádež kotlov odsúdený.

V noci zo siedmeho na ôsmeho júna sa dvojica páchateľov vlámala do dielne kovovýroby v obci Košúty. Ukradli odtiaľ špeciálnu vŕtačku v hodnote 5000,-€, karbobrúsky a ručné vŕtačky. Podstatnú časť odcudzeného náradia, spolu so špeciálnou vŕtačkou, polícia vypátrala a zaistila.

O tri dni nato sa vlámali do rodinného domu  v Mostovej. Majiteľom ukradli stavebné náradie, karbobrúsku vŕtačku a ponorné čerpadlo. Aj týmto majiteľom polícia zachránila ich majetkové hodnoty, náradie bolo vypátrané a zaistené.

 

V prípade uznania viny hrozia obvineným mužom tresty odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky, resp.  dva roky.

 

 

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign