Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Gladiátor a Inekafe zahrajú deťom na koncerte Chyťme sa za ruky

159

Milan Štefánik |MM| V nedeľu 14.apríla ožije Dom Kultúry v Galante hudbou známych slovenských skupín. Pri príležitosti osláv 23. výročia úspešného fungovania Domova Sociálnych Služieb pre deti a dospelých v Galante vystúpia Gladiátor, Inekafe, Anna Veselovská, Martin Harich a Smola a Hrušky. Štvrtý ročník benefičného koncertu Chyťme sa za ruky je pripravovaný ako darček pre deti a osoby so zdravotným a s mentálnym postihnutím z 31 zariadení z Trnavského a Trenčianskeho samosprávneho kraja.

 

Festivalový areál ponúkne na dvoch poschodiach pestrú paletu hudby, tanca a zábavy. Programom bude sprevádzať dvojica moderátorov, známy zabávač Juraj Mokrý a nádejný tanečný spevák Zašo. Počas štovrhodinového predstavenia uvidia diváci na pódiu koncertné vystúpenia punkových INEKAFE, stálice poprockovej scény skupiny Gladiátor, finalistku hlasu ČeskoSlovenska Annu Veselovskú, finalistu Superstar Martina Haricha a mladú kapelu Smola a Hrušky. Tešiť sa môžete aj na exotické tance ZUMBA s vynikajúcou instruktorkou Luciou. Zmysluplné podujatie príde podporiť aj Slovenská kráska ostatného ročníka Miss Sympatia Prešov Silvia Pavlíková.

V aktívnej a náučnej časti programu sú pre detičky pripravené workšopy historickej ľukostreľby, na vytváranie pestrých obrázkov enkaustikou – maľovaním horúcim voskom pod vedením skúsenej výtvarníčky Moniky Baloghovej. Základy aerobicku a Zumba tancov naučia účastníkov skúsené inštruktory Lucia a Wladka. Pre nejmenších je počas celého podujatia pripravený na šantenie detský svet s trampolínkami, kĺzačkou, nafukovacím hradom, trojkolkami a maľovaním na tvár.

 „Prípravy na koncert sú super. Trvali vyše mesiaca, deti sa tešili, lepili darčeky, postavičky, kreslili, pripravovali výstavku. Deti to vnímajú veľmi intenzívne a hudba ich baví zo všetkého asi najviac.“ popisuje silné emócie úprimne dojatá riaditeľka DSS Galanta Alžbeta Molnárová.  V rámci začlenenia mentálne postihnutých detí do spoločnosti ich prídu podporiť svojou účasťou a skamarátiť sa aj deti zo širokej verejnosti, aby spoznali bližšie svet večných detí. ,,Cieľom podujatia je darovať hudobný zážitok hendikepovaným deťom, ktoré sa počas roka nemôžu bežne zúčastniť takéhoto kultúrneho podujatia.,, uvádza hlavnú myšlienku tohto zmysluplného podujatia organizátor Milan Štefánik.

 

Benefičný koncert Chyťme sa za ruky začína o 14.00 hod. ZUMBA tancami a náučnými workshopmi a o 15.00 hod. koncertnými vystúpeniami. Pre deti a osoby so zdravotným a mentálnym postihnutím,  deti z detských domovov a deti do 140cm je vstup bezplatný. Predpredaj vstupeniek pre verejnosť je v MsKS Galanta a v sieti Ticketportal.


Fotogaléria k článku:

159 autor fotografie: Róbert Rybársky
Autor: zdroj: Milan Štefánik
Popis: autor fotografie: Róbert Rybársky
159 autor fotografie: Vladimír Kuric
Autor: zdroj: Milan Štefánik
Popis: autor fotografie: Vladimír Kuric
159 autor fotografie: Róbert Rybársky
Autor: zdroj: Milan Štefánik
Popis: autor fotografie: Róbert Rybársky


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign