Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Hromadné dopravné nehody na diaľnici D1 pri Zelenči a okolí v smere do Trnavy

159

KR HaZZ Trnava |MM| Na ohlasovňu požiarov hasičskej stanice v Trnave bola dňa 29.3.2013 o 11:17 hod. prostredníctvom Koordinačného strediska IZS v Trnave nahlásená dopravná nehoda na diaľnici D1 v smere z Bratislavy do Trnavy pred odpočívadlom Zeleneč s bližšie nešpecifikovaným počtom vozidiel a zranených osôb. Na miesto udalosti boli vyslaní 7 príslušníci z hasičskej stanice v Trnave s technikou MB VARIO a MB SPRINTER. Počas jazdy k miestu ohlásenej udalosti hasičská jednotka postupovala vzhľadom k tvoriacim sa kolónam pomaly, pričom narazili na viacero nehôd. Piati príslušníci s technikou MB VARIO zostali na mieste prvej dopravnej nehody na 45,5 km diaľnice D1, kde sa zrazili tri osobné motorové vozidlá, následkom čoho sa ľahko zranili dve osoby, z toho jedno dieťa – zraneným osobám poskytli zasahujúci hasiči predlekársku prvú pomoc. Po príchode prvého vozidla Zdravotnej záchrannej služby bola jedna zranená osoba odovzdaná do starostlivosti službukonajúceho lekára. Príslušníci HaZZ následne zabezpečili havarované vozidlá proti úniku prevádzkových kvapalín a vytečený olej posypali sorpčnými látkami. Po príchode druhého vozidla ZZS a príslušníkov PZ SR hasičská jednotka s technikou MB VARIO pokračovala v smere do Trnavy k ďalšej nehode. Dvaja príslušníci s technikou MB SPRINTER sa medzitým presunuli k ďalšej dopravnej nehode – zrážke štyroch osobných motorových vozidiel s dvomi zranenými deťmi. Hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc, po postupnom príchode vozidiel ZZS odovzdali obe zranené deti do ich starostlivosti a na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia. Po príchode príslušníkov PZ SR a zamestnancov Národnej diaľničnej spoločnosti príslušníci HaZZ zdokumentovali jednotlivé udalosti a po zbalení vecných prostriedkov sa vrátili na svoju základňu. K udalostiam pri Zelenči bola medzitým vyslaná aj hasičská jednotka zo Senca s tromi príslušníkmi a technikou MB ATEGO. Počas cesty na miesta dopravných nehôd jednotka spozorovala cca. 1 km pred odbočkou na Voderady ďalšiu dopravnú nehodu až 7 osobných motorových vozidiel. Keďže sily a prostriedky pri Zelenči postačovali na zvládnutie odstraňovania následkov nehôd, hasiči zo Senca zostali zasahovať na uvedenom mieste, kde vplyvom zrážky uvedeného počtu vozidiel boli ľahko zranené dve osoby. Do príchodu zdravotných záchranárov hasiči zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a rozliate prevádzkové kvapaliny posypali sorpčnými látkami. Po odovzdaní zranených osôb službukonajúcim lekárom, zdokumentovaní udalosti a zbalení vecných prostriedkov sa jednotka vrátila na svoju základňu. Počas vykonávania zásahu oboch hasičských jednotiek bola diaľnica D1 v smere zo Senca do Trnavy uzatvorená. Celková bilancia dopravných nehôd medzi 42. a 46. kilometrom diaľnice D1 v smere zo Senca do Trnavy: 14 havarovaných vozidiel, 35 účastníkov dopravných nehôd, 6 ľahko zranených osôb, z toho tri deti.

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign