Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Kampaň „Bez nenávisti na internete“ aj na letných festivaloch

159

MVSR |MM| Kampaň „Bez nenávisti na internete“, ktorú na Slovensku realizuje Národný výbor kampane s aktívnym zapojením Ministerstva vnútra SR,  úspešne napreduje a v jej rámci sa realizujú viaceré zaujímavé podujatia. V máji bola spustená oficiálna stránka kampane www.beznenavisti.sk, na ktorej je krátke video k tejto téme, ako aj facebooková stránka https://www.facebook.com/KampanBezNenavisti, kde sa priebežne uverejňujú aktuálne informácie.

V júni bola téma nenávisti na internete obsahom relácie v RTVS. Kedže kampaň je zameraná na zvyšovanie povedomia mladých ľudí i detí v oblasti porušovania ľudských práv, zameraná tiež na rozpoznávanie extrémnych, šikanujúcich prejavov najmä vo virtuálnom svete,  súčasťou kampane bol krst knihy „Deti v sieti“. Kniha je určená pedagógom i širokej verejnosti a vysvetľuje všetky formy nenávisti, s ktorými sa deti i my dospelí stretávame na internete dennodenne. Kniha radí, ako sa brániť i reagovať proti nenávistným názorom, útokom na sociálnych sieťach, internetových stránkach a pod. Tieto informácie sú tiež na stráne www.beznenavisti.sk, kde sú uverejnené rady i návody, čo robiť v prípade že nájdeme správy a texty s nenávistným prejavom, vzory listov na nahlásenie takéhoto prejavu,  súbor dokumentov týkajúci sa  témy a množstvo užitočných rád.

V rámci akcie „Hug Day 2013 – Objímame sa bez nenávisti“ boli v 12 mestách Slovenska rozdávané propagačné materiály i predmety kampane a robená na uliciach osveta medzi ľuďmi.

 

Pred pár dňami bolo na oficiálnom kanále kampane na youtube zverejnené video, v ktorom Ing. Jozef Halcin, riaditeľ odboru prevencie kriminality MV SR a JUDr. Daniel Milo, expert na problematiku extrémizmu a nenávistných prejavov objasňujú základné východiská kampane. Pozrieť si video môžete, ak zadáte do vyhľadávača kľúčové slová kampane „Bez nenávisti na internete“. V priebehu letných mesiacov sa s kampaňou budú môcť stretnúť mladí ľudia na rôznych letných hudobných festivaloch a kultúrnych podujatiach.

Súčasťou kampane bude aj výskum zameraný na prejavy intolerancie na internete, ktorého výsledky budú prezentované na hodnotiacej konferencii v  júni 2014. Pre viac informácii o kampani kliknite na http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=kampan-bez-nenavisti na-internete-uz-spustena.

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: zdroj: www.minv.sk
159
Autor: zdroj: www.minv.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign