Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Kinderiáda je opäť v Trnave. Už po siedmykrát!

159

AMI Communications Slovakia |MM| V Trnave sa uskutoční štvrté regionálne kolo siedmeho ročníka Kinderiády. 8-členné družstvá sa stretnú už 16. apríla na trnavskom atletickom štadióne Slávia. Na pretekoch sa zúčastní 240 detí druhých až piatych tried z 30 základných škôl Trnavského kraja. Pretekov sa zúčastnia nielen verní fanúšikovia Kinderiády, ale aj úplní nováčikovia. Jednotlivé družstvá budú súťažiť v atletických disciplínach a tí najlepší majú šancu postúpiť do finále, ktoré sa bude konať v júni v Bratislave. Atletické preteky Kinderiáda organizuje spoločnosť Ferrero Česká v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom na Slovensku.

V Trnave sa zídu malí atléti zo základných škôl celého kraja, aby si zmerali sily v súťažných disciplínach. Všetci pretekári si zabehnú šprint na 60 metrov a následne budú súťažiť v individuálnych disciplínach – druháci v skoku do diaľky z miesta, tretiaci v hode plnou loptou, štvrtáci v hode kriketovou loptou a piataci v skoku do diaľky s rozbehom. Celé preteky už tradične vyvrcholia náročným štafetovým behom. Každý športovec dostane šancu prekonať minuloročné rekordy. Tri najlepšie družstvá postúpia do finále, v ktorom môžu vyhrať pre svoje školy spolu 4 980 Eur. Táto čiastka je určená na rekonštrukciu školských športovísk a na nákup športového vybavenia.

Patrónkou siedmeho ročníka sa stala slovenská bežkyňa Lucia Klocová. „Myslím si, že je skutočne dôležité vzbudzovať u detí záujem o šport. Ak majú talent, treba ho ďalej rozvíjať. Preto ma veľmi teší záujem detí o atletiku a som naozaj rada, že existuje projekt, akým je Kinderiáda, vďaka ktorému si deti vyskúšajú atmosféru profesionálnych pretekov a overia si svoje bežecké schopnosti,“ povedala Klocová.

Aj tento rok sa môžu deti tešiť na mimosúťažné disciplíny Kids´ Athletics, ktoré pre ne pripravila Ferrero Česká. Medzi najzaujímavejšie disciplíny patrí hod oštepom, prekážkový beh či skákanie vo vreci. Deti tak majú možnosť vyskúšať si aj menej tradičné atletické disciplíny. Hlavne však budú mať príležitosť stráviť krásny deň športovaním a nadväzovaním nových priateľstiev.

Na internetovej stránke www.kinderiada.sk  a na profile http://www.facebook.com/Kinderiada.SK majú deti, ich rodičia, ako aj učitelia k dispozícii informácie o projekte, fotografie a výsledky jednotlivých kôl.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign