Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Krádeže áut v Banskej Bystrici

Polícia v Banskej Bystrici |MM| začala trestné stíhanie vo  veci  prečinu krádeže. Doposiaľ nezistený páchateľ pravdepodobne v noci z pondelka na utorok (16.4.) ukradol  osobné motorové vozidlo Škoda Octavia, vo farbe zelená metalíza s evidenčným číslom okresu Myjava. Vozidlo bolo zaparkované na  parkovisku medzi  obytnými domami na ulici THK v Banskej  Bystrici.  Vo vozidle sa nachádzali  2  detské  autosedačky a treková obuv. Krádežou vznikla majiteľovi z Brezovej pod  Bradlom  škoda odhadnutá na  17-tisíc eur.

Za prvé tri mesiace roku 2012 polícia zaevidovala v meste Banská Bystrica 6 ukradnutých motorových vozidiel. V rovnakom období roka 2013 sme zaevidovali 18 ukradnutých motorových vozidiel. Najviac krádeží sme zaevidovali na sídlisku Fončorda a Sásová a najčastejšie sú odcudzené motorové vozidlá značky Škoda Fabia, Škoda Octavia  a VW Passat.

Krádeže motorových vozidiel patria  k veľmi vážnym problémom  majetkovej kriminality, pretože na ne sú často napojené  i iné druhy  kriminality napr. pašovanie  drog a zbraní, krádeže vlámaním a násilná trestná činnosť. Jej objasňovanie je nesmierne náročné, pretože po odcudzenom aute nezostane nič, žiadna stopa a často i tí, ktorí by mohli poskytnúť aké - také informácie polícii, sú neochotní s ňou spolupracovať. Páchatelia najčastejšie odcudzia tie vozidlá, ktoré parkujú na ulici. Krádeží sa dopúšťajú  príležitostní aj profesionálni zlodeji. Príležitostní zlodeji využijú príležitosť, napr. otvorené auto, ľahko nadobudnuté či zabudnuté  kľúče, staršie auto s nedokonalým  bezpečnostným systémom, alebo ukradnú auto  z frajeriny, aby sa ukázali pred kamarátmi – predviedli svoje vodičské umenie,  či zručnosť v kradnutí. Títo sa zvyčajne povozia a vozidlo opustia. Väčším nebezpečenstvom sú profesionálni zlodeji, ktorých činnosť má prvky organizovaného zločinu. Pomáha im pritom špičková technika a sú napojení  na medzinárodné organizované siete. Preto žiadame vodičov motorových vozidiel, aby si po uzamknutí auta  pri použití diaľkového ovládania, fyzicky skontrolovali potiahnutím kľučky dverí, či je vozidlo riadne uzamknuté, nakoľko v súčasnej dobe páchatelia využívajú rôzne elektronické prístroje, ktoré znemožňujú uzamknutie auta.

V aute si nikdy  nenechávajte  doklady a iné cenné veci. Treba si uvedomiť, že ak vám niekto  ukradne auto v ktorom zostali vaše doklady (občiansky preukaz, vodičský preukaz) a doklady od vozidla ( technický preukaz či osvedčenie o evidencii motorového vozidla), je takmer nemožné, aby polícia pri kontrole  zistila, že ide o ukradnuté auto. Vtedy totiž každý zlodej tvrdí, že vozidlo si požičal od známeho, čo nie je možné hneď vyvrátiť, najmä ak vie príslušné dáta o tejto osobe z jej občianskeho preukazu. Pátranie  po takomto aute sa sťaží a predĺži. Môže sa  stať, že vaše auto už za niekoľko hodín po odcudzení   nebude  vôbec existovať, lebo ho medzitým rozoberú na súčiastky, alebo prevezú cez  hranice.


 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign