Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 21. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Krádeže vlámaním

KRPZ Nitra |MM| Po návrate z dovolenky zistila 54 ročná žena zo Šiah v levickom okrese, že na terase svojho rodinného domu má poškodené dvere. Tušenie, že sa jej do domu vlámal zlodej sa naplnilo. V dome chýbal notebook a šperky. Majiteľke vznikla škoda za asi 1000,-€.

            Toto bol tretí z prípadov vlámaní, ktoré polícia v Šahách rieši v priebehu dvoch týždňov. Vypáčené vchodové alebo terasové dvere a ukradnuté šperky a elektronika sú ich spoločnými znakmi.

Polícia v týchto prípadoch koná. Po ich zdokumentovaní, robíme všetky kroky na vypátranie páchateľa alebo páchateľov.

 

            Lenže tam sa  snaha polície  nekončí. Ochrana majetku občanov je jednou z našich hlavných povinností. Chceme preto občanom pomôcť aj preventívnymi radami, ako si zabezpečiť dom či byt pred odchodom na dovolenku:

-          V čase dovoleniek nenechávajte nevybraté schránky, stiahnuté rolety alebo neodhádzaný sneh

-          Z okolia domu odstráňte rebríky alebo iné predmety, ktoré by mohol použiť páchateľ pri vlámaní.

-          Nezakrývajte pohľad na dom prípadne na vstupné dvere  vysokými plotmi, múrmi, či okrasnými drevinami

-          Osvetlite so rozhodujúce časti domu, napr. okná a balkóny na prízemných bytoch

-          Svoj odchod na dovolenku oznamujte len dôveryhodným osobám

-          Nevystatujte sa svojimi majetkovými pomermi pred neznámymi osobami, prípadne na sociálnych sieťach

-          Zapíšte si výrobné čísla elektroniky, prípadne si veci označte vlastnými značkami

-          Kľúč od domu / bytu/ zverte spoľahlivému susedovi alebo priateľovi, ktorý bude Váš byt starostlivo kontrolovať, vyberať poštovú schránku a podľa možností sa v byte zdrží aspoň na chvíľu vo večerných hodinách.

-          Cenné veci a doklady uschovajte v pevných bezpečnostných schránkach

 

A ak Vás už postretne  smola v podobe vlámania do bytu, nezničte stopy, ktoré môže polícia využiť na vypátranie zlodeja a nevstupujte do bytu. Okamžite privolajte pomoc.

     Zlodeji využívajú nepozornosť majiteľov a veľmi často vyhľadávajú slabo zabezpečené objekty.  Nebuďte ľahostajní a nedajte šancu zlodejom!


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign