Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 24. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Krídla Pegasa 2013 čakajú na jedného z desiatich finalistov

159

GRAND STUDIO |MM| Pegas má mýtickú povahu, či už ako bájny okrídlený kôň alebo alegorický atribút básnikov... Na jeho krídlach chcú pomôcť vyletieť do hudobných výšin interpretom a kapelám STUDIO7 s Rádiom Prešovom, ktorí tento rok vyhlásili tretí ročník súťaže PEGAS 2013.

Do aktuálnej edície sa prihlásilo viac ako 50 interpretov zo Slovenska a Čiech. Na základe zaslaných nahrávok vybrala porota desať finalistov - Amel, Fictive Marry, Fishing Strip, FluenZ, Lina Mayer, DruheJA, Neverback, Patriot, Komunálny dopad a Yelllowe. S nápadom pripraviť mladým hudobníkom pôdu v podobe nahrania singla v profesionálnom štúdiu s jeho nasadením do rádového éteru prišiel Rasťo Papp. Víťaz tiež získa sošku Pegasa z autorskej dielne Martina Becheru s opálmi z Opálových baní. „Raz sme sedeli na Hlavnej ulici v Prešove s moderátorom Milkym a bavili sme sa o tom, ako by sme mohli podať ruku mladým muzikantom. Vtedy sme prišli s nápadom spojiť naše možnosti, keďže spolu s Randym, ktorý súťaž zastrešuje producentsky, máme štúdio a Milky pracuje v rádiu,“ vysvetľoval Rasťo Papp.

Zaujímavou náhodou v prípade prvých dvoch víťazov Pegasa je, že obidvaja sa predstavili na prestížnom medzinárodnom festivale Carpathia v Rzeszowe. Sunlips, ktorí získali prvenstvo v roku 2011, vydali v apríli album Dosť bolo rečí a aktuálne si užívajú leto na festivaloch. Do Pegasa prihlásila prešovskú štvoricu speváčka Viky. „Keďže som akčná, prihlásila som nás, lebo ma lákala výhra (úsmev). So skladbou Dlho hľadaní sme si dosť pomohli, lebo ju hrávali rádia, písalo sa o nej a klip sa dostal do českej hudobnej televízie. Okrem toho, sme s ňou reprezentovali Slovensko na Carpathii, teda myslím si, že z jedného singla sme vyťažili naozaj slušný kapitál. Naša kapela sa presvedčila, že táto cesta funguje. Súťažiacim by som rada odkázala, aby sa nebáli, vyskúšali to a možno uspeje práve niekto z nich. Každú súťaž beriem športovo, raz to vyjde, inokedy nie, dôležité je, aby ste to, čo robíte, robili s láskou... A raz to niekto určite ocení,“ dodala speváčka Sunlips Viky. 

Minulý rok vystúpila najvyššie zostava Call Me Steve, ktorá pred niekoľkým týždňami zažiarila so skladbou Alive aj v Rzeszowe, odkiaľ si priniesla ďalšie prvenstvo. Ako pripomenul bubeník Laco Rychtárik, Pegas je veľmi dobrou cestou prezentovať svoju prácu a umenie, no v konečnom dôsledku je na každom interpretovi, koľko dokáže z výhry „vyžmýkať“ a akým smerom sa nakoniec rozhodne ísť. „Za nás môžem celú akciu iba pochváliť, pretože komunikácia s organizátormi, vrátane STUDIO7, bola skvelá. Pred pár dňami som mal možnosť počuť kapely, ktoré sa prihlásili do aktuálneho ročníka a musím povedať, že všetci, ktorí postúpili do finálovej 10-tky to budú mať ťažké. Môj odkaz je jasný, nech sa kapely pripravia stopercentne, lebo len najlepší môže vyhrať. Každého z nich čaká boj, no zároveň nesmú zabudnúť, že v prvom rade pôjde o šou. Všetkým držím úprimne palce a nezabúdajte, že nie je dôležité zúčastniť sa, ale vyhrať,“ odkázal s úsmevom Laco Rychtárik.

Finále Pegas 2013 sa uskutoční 1. augusta 2013 v rámci Pivného festivalu na Sídlisku III v Jazdeckom areáli so začiatkom o 16.00 hod. Výkony na pódiu bude hodnotiť porota v zložení - Vlado „Randy“ Gnepa (STUDIO7), Rasťo Papp (STUDIO7), Rudo Voit (Rádio Prešov), Mário „Gapa“ Garbera (hudobník), Jimi Cimbala (hudobník), Ľubo Sluk (Stropkovská hudobná liga) a Stano Grega (poslanec MsZ Prešov). Po súťažných vystúpeniach finalistov bude bonusom koncert minuloročného víťaza Call Me Steve s gitaristom Jimim Cimbalom. Vstup je voľný. Viac info na www.pegas7.sk.

Víťaza Pegas 2012 zostavu Call Me Steve so skladbou Alive si môžete vypočuť - http://www.youtube.com/watch?v=I6hTluepq4M

.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign