Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Letná turistická sezóna v doprave

KRPZ Prešov |MM|  Začala letná turistická sezóna, ktorá je typická aj zvýšenou intenzitou premávky na našich cestách. V tejto súvislosti bude na cestách zo strany polície zvýšený počet policajtov, dohliadajúcich na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a to jednak počas bežného výkonu ako aj počas plánovaných osobitných kontrol.

Dopravno-bezpečnostné akcie budú zamerané na odhaľovanie závažných priestupkov proti bezpečnosti a  plynulosti cestnej premávky a to v súvislosti s  negatívnymi javmi na cestách, ktoré so sebou dovolenkové obdobie prináša.               

 

Predovšetkým služba dopravnej polície, ktorej zo zákona prislúcha dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky a ktorá oprávnene nesie najväčší diel zodpovednosti za úroveň dopravnej disciplíny jej účastníkov, prijala zvýšené opatrenia aj vo forme plánovaných kontrol.

Kontroly budú zamerané na hlavné príčiny dopravných nehôd, ako sú nedodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti vozidiel, požívanie alkoholu alebo návykových látok za volantom a porušovanie povinnosti vodičov i povinnosti účastníkov cestnej premávky. Nezabúdajme, že najčastejšou príčinou dopravných nehôd,  ktorá sa podpisuje pod ,, smrteľné dopravné nehody,, na prvom mieste je stále vysoká rýchlosť.  Naším cieľom je zabezpečiť maximálnu bezpečnosť účastníkov cestnej premávky  a tým znížiť nehodovosť a úmrtnosť na našich cestách.

V rámci zlepšenia dopravno-bezpečnostnej situácie polícia zameria svoju pozornosť aj na najzraniteľnejších účastníkov - chodcov, cyklistov či motorkárov, s cieľom ochrániť čo najviac životov. Jednou z častých príčin zranení tejto skupiny účastníkov cestnej premávky je vzájomné nerešpektovanie dodržiavania povinností vodičov voči chodcom, ale i chodcov voči vodičom. V tomto prípade chceme  dosiahnuť  to, aby predovšetkým chodci idúci po krajnici, či okraji vozovky za zníženej viditeľnosti mimo obce ako aj v samotnej obci mali na sebe reflexné prvky alebo oblečený reflexný odev. Snaha každého jedného z nás byť videný, by mala byť samozrejmosťou. U vodičov apelujeme na predvídavosť situácie, ktorá sa môže na cestách vyskytnúť ako aj potrebu spomaliť najmä v miestach, kde je pravdepodobnosť zvýšeného výskytu chodcov / prechody pre chodcov, autobusové zastávky, ... /.

 

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali pravidlá cestnej premávky, pokyny, výzvy alebo príkazy  policajtov, ktoré súvisia s výkonom ich oprávnení aj so snahou zaistiť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Zároveň vyzývame k maximálnemu rešpektovaniu prípadnej zmeny v organizácii dopravy, ktorá sa môže vyskytnúť.  Podľa potreby budú policajti riadiť a usmerňovať premávku. Policajný dohľad bude zvýšený aj na frekventovaných križovatkách, hlavných cestných ťahoch, no najmä na nehodových miestach a úsekoch.  Apelujeme na zvýšenú disciplinovanosť a opatrnosť vodičov na cestách, predovšetkým dodržiavanie najvyššej dovolenej rýchlosti jazdy. 

 

Dodržiavaním pravidiel platných v cestnej premávke chránite životy a zdravie svoje, svojich najbližších, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign