Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Medzinárodné cvičenie dobrovoľných hasičov SR a ČR

159

MVSR |MM| V sobotu 15. júna sa v Českej Břeclavi konalo medzinárodné cvičenie slovenských jednotiek Dobrovoľného hasičského zboru POLE a českých jednotiek dobrovoľných hasičov Stará Břeclav, Poštorná a HZS JMK PS Břeclav.

Cvičenie sa realizovalo v rámci projektu SOS.raft, ktorého hlavným cieľom je vytvoriť spoločný slovensko-český záchranný modul európskeho štandardu, nasaditeľný na ochranu občanov a infraštruktúry v čase ohrozenia povodňou, resp. inými nežiaducimi udalosťami v prihraničnom území, schopný zasahovať v prípade potreby na národnej úrovni SR a ČR, ale potenciálne aj v rámci širšieho teritória regiónu a EU.

Na cvičení bolo možné vidieť techniku DHZ POLE pri precvičení evakuácie osôb zo zaplaveného územia pomocou obojživelného transportéru PTS10, precvičenie inštalácie jednotlivých typov mobilných protipovodňových stien jednotkami dobrovoľných hasičov Českej a Slovenskej republiky, ale aj inštaláciu nornej steny.

 

Na cvičení sa zúčastnili aj podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák (na foto prvý zľava), prezident HaZZ Alexander Nejedlý (na foto druhý zľava) a riaditeľ KR HaZZ v Bratislave Martin Blaha.

Za Českú republiku sa cvičenia zúčastnili, námestník generálneho riaditeľa pre ekonomiku HZS Slavomír Bell, námestník krajského riaditeľa HZS JMK Petr Oháňka, zástupca krajského úradu JMK Radek Šedivý, starosta mesta Břeclav Oldřich Ryšavý a ďalší hostia.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: www.minv.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign