Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Mimoriadne Zastupiteľstvo schválilo žiadosti o príspevky na opravu ciest

159

TTSK |MM| Zastupiteľstvo Trnavského kraja sa dnes stretlo na mimoriadnom zasadnutí. Mimoriadne zastupiteľstvo si vynútila potreba predložiť žiadosti o nenávratnú finančný príspevok v rámci regionálneho operačného programu na opravu komunikácií do 31. marca,“ vysvetlil predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš.

Kraj sa uchádza o prostriedky na rekonštrukciu ciest II. a III. triedy v rámci Regionálneho operačného programu, opatrenie 5.1 Regionálne komunikácie zabezpečujúce dopravnú obslužnosť regiónov za účelom zvýšenia bezpečnosti premávky a zlepšenia dostupnosti obyvateľstva do pólu rastu.

Predložené projekty zahŕňajú úseky ciest, ktoré boli vybrané na základe ich nevyhovujúceho stavebno-technického stavu a odborného posúdenia zo strany Správy a údržby ciest TTSK. Projekty budú podávané na RO pre ROP v danom poradí. Po schválení projektov riadiacim orgánom a ukončení VO na stavebné práce, bude čerpaná suma len do výšky možnej alokácie výzvy a to 6 324 632,77 € (oprávnené výdavky). V prípade, že niektoré z uvedených projektov nebudú realizované, budú použité v najbližšej výzve alebo ďalšom programovacom období.

Výška financovania celkových oprávnených výdavkov na projekt je vo výške 85% - maximálny príspevok Európskeho fondu regionálneho rozvoja, 10% - maximálny príspevok štátneho rozpočtu SR, 5% - minimálny príspevok prijímateľa.

„Máme zoznam úsekov a mostov, ktoré potrebujeme opraviť. Podľa toho, ako nám to finančné prostriedky dovoľujú, tie najkritickejšie úseky opravujeme. V tejto fáze pôjde o lokality Sládkovičovo, Malý Dunaj, Biela hora a Záhorie,“ doplnil predseda kraja. Celkovo by malo byť z európskych zdrojov opravených viac ako dvadsať kilometrov ciest.

Patrik Velšic


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Tatiana Čuperková
159
Autor: Tatiana Čuperková
159
Autor: Tatiana Čuperková

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Tatiana Čuperková

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign