Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 25. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Ministerstvo vnútra sa aktívne zapojilo do prípravy národnej kampane proti nenávistným prejavom na internete

159

MVSR |MM| Rada Európy pripravuje dňa 21.3.2013 spustenie celoeurópskej kampane zameranej na problematiku nenávistných prejavov na internete pod názvom No hate speech movement. Takéto prejavy (nazývané aj hate speech alebo cyber-hate) vo forme blogov, videí, obrázkov či komentárov na sociálnych sieťach sú väčšinou namierené voči príslušníkom etnických, národnostných, náboženských či sexuálnych menšín žijúcich na území danej krajiny.

Aj keď cieľová skupina takýchto nenávistných prejavov býva v každej krajine rôzna, prejavy nenávisti a ich negatívny dopad na cieľovú skupinu sú obdobné. Z tohto dôvodu sa rozhodla Rada Európy zorganizovať celoeurópsku kampaň zameranú na zvýšenie povedomia o tomto fenoméne, s ktorým sa na základe prieskumu RE stretlo až 80% mladých ľudí a zároveň poskytnúť mladým ľuďom nástroje, ktoré im umožnia aktivizovať sa voči týmto prejavom.

Problematika nenávistných prejavov na internete sa úzko dotýka oblasti prevencie kriminality, nakoľko práve takéto prejavy prispievajú k radikalizácii postojov mladých ľudí, ktorí sa následne zapájajú do aktivít extrémistických skupín. Je nepochybné, že práve internet sa stal v posledných rokoch hlavným nástrojom na šírenie extrémistickej ideológie a nábor do takýchto hnutí.


Fotogaléria k článku:

159 Zástupcovia ministerstva vnútra (na foto vľavo JUDr. Daniel Milo z odboru prevencie kriminality KMV SR) sa aktívne zapojili do prípravy národnej kampane, ktorú pripravuje ministerstvo školstva v spolupráci s partnermi z radov MVO. Jej súčasťou má byť špeciálna webstránka obsahujúca súbor nástrojov a argumentov, ktoré môžu mladí ľudia ale aj široká verejnosť použiť. Oficiálne bude celá národná kampaň predstavená v deň spustenia celoeurópskej kampane dňa 21.3.2013
Autor: www.minv.sk
Popis: Zástupcovia ministerstva vnútra (na foto vľavo JUDr. Daniel Milo z odboru prevencie kriminality KMV SR) sa aktívne zapojili do prípravy národnej kampane, ktorú pripravuje ministerstvo školstva v spolupráci s partnermi z radov MVO. Jej súčasťou má byť špeciálna webstránka obsahujúca súbor nástrojov a argumentov, ktoré môžu mladí ľudia ale aj široká verejnosť použiť. Oficiálne bude celá národná kampaň predstavená v deň spustenia celoeurópskej kampane dňa 21.3.2013

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign