Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Mladík podvádzal pri žiadaní o úver

KRPZ Trnava |MM|  Policajný vyšetrovateľ v Piešťanoch obvinil z prečinu úverového podvodu 22 ročného muža z Piešťan. Podozrivý je z toho, že v uplynulom období v troch prípadoch podvodným spôsobom požiadal v troch rôznych spoločnostiach o poskytnutie úveru. V tom čase však bol nezamestnaný a úvery nesplácal. V prvom prípade požiadal piešťanskú spoločnosť o úver 299,-€ na zakúpenie televízora, ktorý mal splácať osemnástimi splátkami po 24,3 €. Pri uzatváraní zmluvy uviedol zamestnávateľa a čistý príjem 400,-€, napriek tomu, že bol v tom čase nezamestnaný.

            V druhom prípade vylákal od bratislavskej spoločnosti v Piešťanoch úver vo výške 800,-€. Dvanástimi splátkami mal po 131,-€ sumu splatiť. Spoločnosti sa pri podpisovaní zmluvy preukázal fiktívnym potvrdením o zamestnaní ako samostatne zárobkovo činná osoba s mesačným čistým príjmom 2000,-€.

            V treťom prípade podvodne vylákal od kežmarskej spoločnosti úver 429,-€ na zakúpenie notebooka. Úver mal splatiť desiatimi splátkami po 43,-€. Pri podpise zmluvy uviedol, že pracuje v konkrétnej spoločnosti a jeho čistý mesačný príjem je 500,-€. Nezamestnaný mladík úvery nesplácal, pričom spoločnostiam spôsobil škodu asi za 2280,-€. V stredu, 23. januára policajný vyšetrovateľ mladého muža obvinil z prečinu úverového podvodu. V ten deň ho krátko popoludní prichytil pracovník súkromnej bezpečnostnej služby v nákupnom centre pri krádeži tovaru za asi 30,-€. Deň predtým mu pritom za priestupok proti majetku bola uložená bloková pokuta za krádež tovaru v hodnote 18,-€v inej predajni. Polícia 22 ročného Mária zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia, pričom mu hrozí väzenie až na päť rokov.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign