Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Muž z Lučenca už bol 5 krát súdne trestaný, teraz ho stíhajú za ďalších 22 skutkov

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil zo zločinu krádeže, z prečinu porušovania domovej slobody a z prečinu poškodzovania cudzej veci, 27-ročného Erika z Lučenca. V marci 2013 (5.3. a 25.3.) sa vlámal do dvoch bytov v Lučenci na Partizánskej ulici a na ulici J. Wolkra a taktiež do bytu v Tomášovciach na Družstevnej ulici (26.3.). Ukradnuté veci z bytov odpredal nezisteným osobám a peniaze použil pre vlastnú potrebu. Vo štvrtok (4.4.) sa opäť vlámal do bytu na Cintorínskej ulici v Lučenci. Ukradnuté veci opäť popredal ďalším osobám. Dohromady spôsobil majiteľom bytov škodu odhadnutú na 8205 eur. Obvinený sa ešte v roku 2011 v mesiacoch jún, júl a august vlámal do viacerých objektov prevažne v Lučenci, v Haliči, v Podrečanoch a v Lehôtke. Išlo o vlámanie do bytov, rôznych predajní, pohostinstiev, kancelárií, kotolne, ambulancie v nemocnici, unimobuniek, do obecného úradu, materskej školy a do pivníc. Za tri mesiace spáchal 18 prečinov krádeže, ktorých sa dopustil v spolupáchateľstve s viacerými osobami. Poškodeným majiteľom v týchto prípadoch vznikla škoda odhadnutá na 43-tisíc eur. Pred trestným stíhaním ušiel do Českej republiky, kde sa tiež dopúšťal trestnej činnosti, za ktorú bol aj právoplatne odsúdený. V minulosti bol už 5 krát súdne trestaný, z toho 2 krát v Českej republike. V sobotu (6.4.) v popoludňajších hodinách ho polícia zadržala. Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

    

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign