Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Na čo si dať pozor v Poľskej republike

Prezídium PZSR |MM| Za priestupky v cestnej premávke treba vždy zaplatiť pokutu, preto je dobré mať pri sebe hotovosť v poľskej mene. V opačnom prípade hrozia verejnoprospešné práce.

 

Aj v Poľskej republike rovnako ako všade treba dodržiavať predpisy v cestnej premávke.Poľskí kolegovia odporúčajú vodičom, aby boli slušní a ohľaduplní, pretože Poliaci sú vo všeobecnosti veselí, ochotní a dobrosrdeční. Ak však zistia porušenie zákona prípadne predpisov, hrubosť či aroganciu, sú nekompromisní a ochotní svedčiť proti páchateľovi. Treba si uvedomiť, že aj keď pri komunikácii s políciou a štátnymi orgánmi je v oboch jazykoch veľa identických slov, obsah a význam však môžu mať úplne iný. Často sa preto stáva, že dochádza k nedorozumeniu a tým i k nepríjemnostiam. V každom prípade však treba rešpektovať pokyny policajtov.

Slováci u našich severných susedov najčastejšie zavinili dopravné nehody s následkom smrti alebo ublíženia na zdraví a často jazdia pod vplyvom alkoholu.

Našim vodičom odporúčame, aby si dali pozor na rýchlo jazdiacich domácich obyvateľov, preto treba byť opatrný a predvídavý. Jazdu na cestách sťažujú vyjazdené koľaje, zlý stav vozoviek a treba počítať aj s vysokou hustotou áut na cestách a s tým spojené zdržanie v kolónach.

V Poľskej republike sú niektoré pravidlá cestnej premávky inak upravené ako u nás, najmä na štvorprúdových komunikáciách.Z nich sa môže odbočovať kdekoľvek doľava i doprava aj keď to nie je vyznačené, dokonca aj na poľnú cestu. Iná je úprava značenia kruhových objazdov, treba si dôkladne všímať zvislé dopravné značky.

Za priestupky v cestnej premávke treba vždy zaplatiť pokutu, preto je dobré mať pri sebe hotovosť v poľskej mene. Nie je možné platiť bezhotovostne či poštovou poukážkou. Ak vodič odmietne zaplatiť alebo nemá peniaze, policajti môžu vodiča zadržať až na 48 hodín. V tej lehote vec postúpia súdu a súd môže rozhodnúť napríklad aj trestom verejnoprospešných prác na 7 dní a podobne.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign