Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Nad Šalgočkou lietali šarkany

Monika Majková16. 10. 2012 09:01:35Obec Šalgočka
226

Helena Mesárošová, starostka obce | V piatok 12. októbra sa zišli okolo poludnia naše deti so ZŠ aj z MŠ zo Zemianskych Sadov aj mamičky na materskej dovolenke a okolo idúci zvedaví občania čo sa v parku deje.
Zrazu sa park zaplnil deťmi, tekvicami a šarkanmi vyrobenými doma ale aj kúpeními z obchodu. Veľmi pekne lietal šarkan Simonke Kosmálovej, ktorej pomáhal aj ocino, tiež nádherný pohľad bol  na šarkna Lucinky Nemečkovej, ktorý vyletel najvyššie, ktorého riadila Monika Dekanová. Ale nakoniec zo šarkanov sme sa tešili všetci, lebo to bola krásna nápaditá tvorba našich detí a inšpirácií od pani učiteliek so ZŠ. Malí škôrkári prišli s najkrajším vyrobením šarkanom, ktorí na chvoste mal pestrofarebné jesenné lístie.
Na rad prišla súťaž vo vyrezávaní a aranžovaní tekvíc. Fotografie hovoria za všetko. Aktívne nám pomohla mamička Dominika Degmu, ktorá nám pomohla s aranžovaním tekvíc a priniesla aj svoje výtvory. Neskôr prišli naši šikovní siedmaci, ktorý  zhotovili a dotvorili strašiakov z tekvíc. Nakoniec na námet pani starostky zhotovili pani učiteľky strážcov týchto pokladov babku z dedka z handier.
Za súmraku Maroško Pilo do strašiakov  zapálil sviečky a mohli sme si vychutnať príjemnú podvečernú hodovú pohodu nakoľko v Šalgočke boli cez víkend hody.
Týmto chceme poďakovať realizátorom výstavy, deťom a mládeži za to, že dohliadli na vandalov, ktorí by chceli zničiť túto krásu. Môžeme sa pochváliť, že výstavka zostala nedotknutá do dnes.


Fotogaléria k článku:

226
Autor: Helena Mesárošová
226
Autor: Helena Mesárošová
226
Autor: Helena Mesárošová

Zobraziť všetky fotografie
226
Autor: Helena Mesárošová
226
Autor: Helena Mesárošová
226
Autor: Helena Mesárošová

226
Autor: Helena Mesárošová
226
Autor: Helena Mesárošová

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign