Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Návšteva juhomoravskej delegácie

159

TTSK |MM| Na jednodňovú návštevu Trnavského samosprávneho kraja prišla delegácia Juhomoravského kraja. Viedol ju námestník hajtmana Juhomoravského kraja Roman Celý. V delegácii boli aj predseda Výboru pre medziregionálne vzťahy Juhomoravského kraja Václav Novák a predsedníčka komisie pre medziregionálne vzťahy Ilona Vágnerová – Žižková. Členmi boli predstavitelia komisií Juhomoravského kraja, regionálnej agentúry Južná Morava a obecnej samosprávy.

Prvou zastávkou bol Holíč, kde si hostia v sprievode primátora mesta Zdenka Čambala prezreli Holíčsky zámok.

V Senici sa zoznámili so športovou infraštruktúrou mesta. Sprevádzal ich primátor Senice Ľubomír Parízek a prezident FK Senica Viktor Blažek.

Poobede delegáciu prijal podpredseda TTSK Zdenko Čambal v Galérii Jána Koniarka v Trnave. Na prijatí sa zúčastnili aj podpredseda TTSK Augustín Hambálek, riaditeľ Úradu TTSK Dušan Guťan a riaditeľ galérie Róbert Nemeček, ktorý im predstavil kultúrnu ustanovizeň a jej súčasné smerovanie. Zdenko Čambal odprezentoval históriu a zaujímavé miesta kraja a hostia si pozreli aktuálnu súbornú výstavu s krajinárskou tematikou umelcov TTSK Rodný môj kraj.

Záver návštevy patril prehliadke mesta Vrbové a kúrie Mórica Beňovského, ktorou ich sprevádzal primátor mesta Ján Jánoška.

Hlavným cieľom návštevy bolo nadviazanie nových kontaktov v rámci miestnych samospráv.

Spolupráca medzi TTSK a juhomoravským krajom sa datuje od novembra 2004, kedy bolo podpísané memorandum o spolupráci. Juhomoravský kraj a Trnavský samosprávny kraj prejavili záujem o spoluprácu v oblasti výchovy a vzdelávania, v rozvoji cestovného ruchu a cezhraničnej spolupráce, v oblasti životného prostredia a regionálneho rozvoja. Už v tom roku sa uskutočnila prvá spolupráca, pri ktorej daroval Trnavskému samosprávnemu kraju partnerský Juhomoravský kraj prenosný lanový systém Larix Kombi Hydro na odstraňovanie dreva v ťažko prístupných oblastiach v cene 1,7 milióna českých korún. TTSK poskytol tento dar na odstraňovanie kalamity v Nízkych Tatrách, neskôr ho využil v Malých Karpatoch.

Dohoda o partnerstve a vzájomnej spolupráci bola uzatvorená v roku 2006. Obe strany odvtedy spolupracovali napríklad v oblasti regionálneho rozvoja pri vytváraní cezhraničnej siete prípravy projektov, projektu Lávka cez rieku Moravu v archeologickom parku Mikulčice a Kopčany vrátane prístupových komunikácií pre nemotorovú dopravu a pešiu turistiku, v oblasti cykloturistiky, alebo v tomto roku pri podpise memoranda o ochrane Slovanského hradiska v Mikulčiciach a Kostola sv. Margity Antiochijskej v Kopčanoch. Spoločným úsilím je zaradiť obe cezhraničné pamiatky Veľkej Moravy do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Ivan Krajčovič


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign