Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Nehody v prvom polroku klesli na minimum

Prezídium PZSR |MM|  V prvom štvrťroku malo vplyv na zníženie nehôd aj počasie, ale v druhom štvrťroku už kalamity neboli a čísla naďalej klesajú.

 

V prvom polroku tohto roka evidujeme 6.420 dopravných nehôd, o 46 menej ako v rovnakom období minulý rok. O život prišlo 77 osôb, o 62 menej ako v porovnateľnom období predchádzajúceho roka. Je to doposiaľ najnižší počet obetí. Ťažké zranenia utrpelo 445 osôb (o 71 menej ako minulý rok) a ľahké zranenia utrpelo 2.339 osôb (o 9 viac ako minulý rok). Alkohol figuroval pri 732 nehodách (o 94 menej ako minulý rok).

            Za šesť mesiacov tohto roka zavinili vodiči motorových vozidiel 5.562 dopravných nehôd, zomreli 63, alkohol bol prítomný v 643 prípadoch. Cyklisti zavinili 136 nehôd, o život prišli traja, u 29 cyklistov bol zistený alkohol. Chodci zavinili 232 nehôd, pri ktorých zahynuli deviati chodci a alkohol bol zaznamenaný pri 52 dopravných nehodách, pri ktorých nikto nezomrel. Motorkári zavinili 93 nehôd, o život prišli dvaja z nich, alkohol bol zistený pri 9 nehodách.

            Najviac nehôd sa stalo v piatok (1.072), vo štvrtok (1.011) na najmenej v nedeľu 726. Na železničnom priecestí evidujeme 65 nehôd, zomreli pri nich dve osoby, v 11 prípadoch figuroval aj alkohol. Hlavnou príčinou nehôd zostáva naďalej porušenie povinností vodiča (2.326 nehôd), zomrelo 15 osôb. Druhou najčastejšou príčinou je nedovolená rýchlosť jazdy (1.174 nehôd), avšak o život prišlo 26 osôb. Najviac nehôd bolo na miestnych komunikáciách (2.909), o život tam prišlo 16 osôb a na cestách I. triedy, tam vyhaslo až 33 životov. Ani jeden život si nevyžiadali diaľnice a rýchlostné cesty.

 

            Naším cieľom je zabezpečiť maximálnu bezpečnosť účastníkov cestnej premávky a tým znížiť nehodovosť a úmrtnosť na našich cestách. Do dopravno-bezpečnostných akcií zapájame okrem dopravnej polície čoraz viac aj poriadkovú, železničnú, mýtnu i hraničnú políciu. V rámci zlepšenia dopravno-bezpečnostnej situácie polícia zameria svoju pozornosť aj na najzraniteľnejších účastníkov, a to chodcov, cyklistov či motorkárov, s cieľom ochrániť čo najviac životov.U vodičov apelujeme na predvídavosť situácie, ktorá sa môže na cestách vyskytnúť, ako aj potrebu spomaliť najmä v miestach, kde je pravdepodobnosť zvýšeného výskytu chodcov, ako napríklad priechody pre chodcov, autobusové zastávky a podobne.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign