Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Nelegálna skládka odpadu

200

KRPZ Trnava |MM|  Vyšetrovateľ kriminálnej polície v Trnave obvinil v piatok (26.7.) 37 ročného Trnavčana z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Na pozemku s ornou pôdou, v katastrálnom území Trnava (Farárske), ktorého vlastníkom je Slovenský pozemkový fond, vyrástla nelegálna skládka odpadu.

Podľa zistení polície, na skládku vyvážali odpad najmenej od januára toho roka. Týždenne bolo na pole vyvezených zhruba 10 kontajnerov  so  stavebným odpadom a rôznym objemným odpadom, ako napr. plasty, drôty, sklo koberce a pod. Obsahom kontajnerov boli tiež  izolačné materiály s azbestom. Dlhodobým navážaním odpadu a jeho prekrývaním ornicou vznikla skládka s objemom asi 4800m3. Jej odstránenie a uvedenie pozemku do pôvodného stavu by predstavovalo, podľa odborného vyjadrenia, sumu 135 tisíc €. Minulý týždeň polícia priamo na mieste nelegálnej skládky, pri vysýpaní odpadu, zadržala vodiča nákladného auta. Následne nato, na základe príkazu na prehliadku nebytových priestorov firmy v susedstve skládky, polícia za pomoci zásahovej skupiny zadržala konateľa firmy.

Po vykonaní procesných úkonov a vypočutí viacerých svedkov, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie konateľovi firmy, Dušanovi z Trnavy a zároveň spracoval podnet pre prokurátora na jeho väzobné stíhanie. Obvinený je v súčasnosti stíhaný na slobode a za prečin neoprávneného nakladania s odpadmi v značnom rozsahu mu v prípade uznania viny hrozí odňatie slobody na jeden až päť rokov.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: KRPZ
200
Autor: KRPZ
200
Autor: KRPZ

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: KRPZ
200
Autor: KRPZ
200
Autor: KRPZ

200
Autor: KRPZ

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign