Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Nepriaznivé počasie sa podpisuje aj na počte nehôd

KRPZ  Banská Bystrica |MM| V Banskobystrickom kraji sme od začiatku roka 2013 do 15. januára, zaevidovali 74 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2012 o 23 dopravných nehôd viac. Pri týchto nehodách našťastie neprišiel nikto o život, ale 10 osôb sa zranilo ťažko, o 1 viac ako vlani a 33 osôb sa pri nehodách zranili ľahko o 13 viac ako vlani v rovnakom období.

Najvýraznejší nárast dopravných nehôd v Banskobystrickom kraji sme zaevidovali v okrese Žiar nad Hronom. Za 15 dní sa tu stalo 25 dopravných nehôd, čo je o 16 viac ako vlani. Pri týchto nehodách sa 11 osôb zranilo, z toho 6 osôb ťažko. Počet zranených pri týchto nehodách je o 10 viac ako vlani. Vo väčšine prípadov išlo o zrážku dvoch vozidiel, alebo o zrážku vozidla s pevnou prekážkou (zvodidlá), v dvoch prípadoch išlo o zrážku s chodcom. Najčastejšou príčinou dopravných nehôd až 99 %, bolo neprispôsobenie rýchlosti jazdy najmä schopnostiam vodiča, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať.

Tento nevyhovujúci stav dopravnej nehodovosti súvisí nielen so zhoršenými  poveternostnými podmienkami, ale v mnohých prípadoch tu ide o zlyhanie ľudského faktora, hlavne o precenenie schopností vodiča. V tomto období, ale aj v priebehu ďalších dní, bude na našich cestách maximálny počet policajtov, ktorí budú najmä preventívnou formou pôsobiť voči účastníkom cestnej premávky. Nekompromisní však budú voči tým účastníkom, ktorí sa dopustia porušenia pravidiel cestnej premávky.Aj napriek sneženiu, kedy by už zimné pneumatiky mali byť samozrejmosťou, stále evidujeme prípady nehôd či škodových udalostí, ktorých príčinou bolo použitie letných pneumatík. Vodiči by mali zvážiť, či s takto vybaveným autom vyrazia na cesty. Nielen že môžu zaviniť nehodu a pripraviť nevinné osoby o zdravie či život, ale hrozia im aj pokuty. Stále platí, že predísť nehodám v takýchto podmienkach možno najmä použitím zimných pneumatík, ale aj znížením rýchlosti a zvýšením vzdialenosti medzi vozidlami.   

Za nepoužitie zimných pneumatík zákon ukladá sankciu 60 eur. Neodstránenie ľadu a snehu, ktorý by sa mohol počas jazdy uvoľniť vyjde vodiča tiež na 60 eur. Nepoužitie svetiel za zníženej viditeľnosti ďalších 60 eur a nepoužitie svetiel do hmly 30 eur. Ak je vozidlo technicky nespôsobilé na cestnú premávku, policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii vozidla.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign