Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Neznámy biely prášok na pošte v Trnave

159

KR HaZZ Trnava |MM| Dnes o 06:57 hod. bola na KS IZS v Trnave zamestnancom pošty nahlásená podozrivá zásielka - neznámy biely prášok na pošte na Trojičnom námestí v Trnave. K udalosti boli vyslaní 6 príslušníci z hasičskej stanice v Trnave s technikou MB ATEGO a IVECO DAILY. Prostredníctvom koordinačného strediska bola vyrozumená zdravotná záchranná služba, PZ SR a Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že budova pošty bola v čase príchodu hasičskej jednotky uzatvorená a všetky osoby, ktoré mohli prísť do styku z neznámou latkou, sa nachádzali vo vnútri, pričom pracovníčkou pošty bol vyhotovený kompletný menný zoznam týchto osôb, pozostávajúci z 35 mien. Zasahujúci príslušníci HaZZ najskôr vymedzili priestor a postavili dekontaminačnú sprchu s príslušenstvom z dôvodu možnosti dekontaminovania osôb, ktoré mohli prísť do styku z neznámou látkou, ako aj zasahujúcich hasičov a vecných prostriedkov. Do priestoru, v ktorom sa neznáma látka nachádzala, vstúpili v ochranných odevoch, teda s najvyšším stupňom ochrany dvaja príslušníci, ktorí neznámu látku zozbierali, vložili do pripravenej nádoby a uzatvorili. Celý priestor, kde sa rozsypaný prášok nachádzal, ako aj vecné prostriedky na zber boli následne dekontaminované. Na miesto udalosti bola povolaná hasičská jednotka zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách, ktorá si nádobu s neznámou látkou prebrala a previezla na chemický rozbor do Bratislavy. Všetkých 35 osôb, ktoré mohli prísť do styku s neznámou látkou, bolo vyšetrených regionálnou hygieničkou a službukonajúcou lekárkou, ktoré následne stanovili ďalší postup. Na základe ich rozhodnutia zostalo 8 pracovníkov pošty v karanténe na svojom pracovisku, zvyšné osoby boli poučené a prepustené domov. Po zdokumentovaní udalosti, zbalení vecných prostriedkov a odovzdaní miesta udalosti príslušníkom PZ SR sa hasičská jednotka vrátila na základňu.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Pavol Machovič
159
Autor: Pavol Machovič
159
Autor: Pavol Machovič

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Pavol Machovič
159
Autor: Pavol Machovič
159
Autor: Pavol Machovič

159
Autor: Pavol Machovič

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign