Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

NoMantinels ponúkne v januári Naruby a Na doraz

159

NoMantinels |MM| Divadlo NoMantinels, ktoré sa zaoberá rodovými stereotypmi a LGBTI otázkami, ponúkne divákom a diváčkam v novom roku hry Na doraz a Naruby. Inscenáciu Naruby bude hrať divadelný súbor 16. 1., 24. 1. a 7. 2. v priestoroch divadla Meteorit na Čulenovej a inscenáciu Na doraz 29. 1. v priestoroch Štúdia 12 na Jakubovom námestí v Bratislave.

 

Hra Naruby prináša príbeh mladíka, ktorý má dlhodobý vzťah s iným mužom, pred rodičmi však o svojej sexuálnej a citovej orientácii radšej mlčí. Jedného dňa sa ale rozhodne pozvať ich na návštevu do kúpeľov, kde dúfa, že po tradičných procedúrach budú schopní pochopiť pravdu. „Toto predstavenie zábavným spôsobom učí rodičov a príbuzných akceptovať svoje LGBTI deti. Až 30%  neheterosexuálnych ľudí nepovie rodičom o svojej orientácii a ďalších 30% má problémy s rodičmi, ak sa im zdôverí, v extrémnych prípadoch sú z ich strany fyzicky napadnutí/napadnuté alebo vyhodení/vyhodené z domu,“ komentoval hru režisér Andrej Kuruc.

 

Tragikomédia Na doraz hovorí o troch ženách, ktoré sa stretnú na psychiatrii. Vlasta má cez 50 rokov a takmer celý život prežila vo vzťahu s násilným mužom, ktorého nemilovala. Lujza si našla svojho muža snov, z ktorého sa nakoniec vykľul  klamár a násilník a tak skončila na psychiatrickej liečebni s posttraumatickou stresovou poruchou. Petra bola kedysi Petrom, ktorý sa necítil byť mužom, ale ženou. A tak sa napriek obrovskému riziku ako žena začal správať, obliekať a žiť. Vytrvala v tom, aj keď sa jej rodičia zriekli. Jediný, kto ju podržal bol jej partner, ktorý jej ale namiesto lásky ponúkol drogy.

 

Roman Samotný

PR manažér

Divadlo NoMantinels

 

Organizátor:NoMantinels

Hlavný partner: Úrad vlády SR

Partneri:Medzinárodné divadlo Meteorit, Batelier, MoshiMoshi, Be Happy, Slobodné vinárstvo, Q centrum, Iniciatíva Inakosť, Ticketportal, Filmový festival inakosti, Tepláreň, Homomat

Mediálni partneri: Iboys.cz, Igirls.cz, Colourplanet.cz, Rádio_FM, Citylife.sk, Kamdomesta.sk

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Divadlo NoMantinels

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign