Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Novinárka sa vydávala za policajtku

KRPZ Trnava |MM| Policajná vyšetrovateľka v Skalici obvinilav piatok (12.4.) novinárku z prečinu poškodzovania cudzích práv a porušovania domovej slobody. Redaktorka celoslovenského denníka je obvinená z toho, že sa vydávala za policajnú vyšetrovateľku. Deň po dopravnej  nehode, s cieľom získať informácie a fotografie príbuzných a páchateľa dopravnej nehody, sa ľstivým spôsobom dostala do ich domu. Po tom, čo príbuzná otvorila bránu, novinárka stojaca vonku sa jej predstavila ako policajtka vyšetrujúca dopravnú nehodu. Keď príbuzná uviedla, že už vypovedala pred vyšetrovateľom, redaktorka argumentovala, že vyšetrovanie vykonáva viac nezávislých vyšetrovateľov a je potrebné spracovať nezávislý posudok. Keďže poškodená chcela spolupracovať s políciou, v domnienke, že skutočne ide o policajtku, vpustila novinárku do domu. Tá sa postupne pýtala na okolnosti dopravnej nehody, ktorú spôsobil jej manžel, poškodená jej umožnila nafotiť si detaily zranení na tvári a tiež fotografiu jej manžela. Na druhý deň vyšiel v celoslovenskom denníku  článok, pričom zo zverejneného textu a fotografií žena pochopila, že ju nenavštívila policajtka, ale redaktorka podpísaná pod článkom. Poškodená žena uviedla, že ak by sa predstavila ako novinárka, žiaden rozhovor a fotky by jej neposkytla.

            Novinárka svojim konaním spôsobila vážnu ujmu na právach poškodenej.  V prípade uznania viny hrozí obvinenej novinárke za prečin poškodzovania cudzích práv, tým, že sa vydávala za verejného činiteľa a za prečin porušovania domovej slobody závažnejším spôsobom konania až päťročné väzenie.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign