Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Novinárska cena 2012

Do práve vyhlásenej Novinárskej ceny 2012 môžu príspevky prihlásiť autori, ale aj čitatelia, poslucháči a diváci.

Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation vyhlásila deviaty ročník súťaže Novinárska cena.
Súťažné príspevky môžu prihlasovať do niektorej zo 14 kategórií autori, redakcie, vydavatelia, ale aj čitatelia, diváci, či poslucháči slovenských médií. Uzávierka súťaže je 31. januára 2013.

Súťaž už deviaty rok úspešne upozorňuje na kvalitu práce novinárov a otvára diskusiu o stave a trendoch slovenskej žurnalistiky. Táto rešpektovaná, pôvodná slovenská súťaž pred dvomi rokmi zaujala i v Českej republike, kde podľa nášho modelu vznikla česká Novinářská cena. Na Slovensku je súťaž určená novinárom zo
všetkých typov médií - printových, elektronických, online, celoslovenských i regionálnych. Hodnotiť sa budú príspevky publikované alebo odvysielané v období od 1. januára 2012 do 31. decembra 2012. Podrobnejšie
informácie a prihlášku do súťaže nájdete na www.novinarskacena.sk. Novinky budú pravidelne zverejňované aj na Google+ stránke Nadácie otvorenej spoločnosti.

Súčasťou súťaže je aj Cena Google za inovatívnu online žurnalistiku. Tá bude udelená profesionálnym novinárom, ktorí prostredníctvom blogov, video-blogov či iných online formátov, vrátane redakčne komplexných online projektov reagujú na problémy spoločnosti.

Rozhlasová a televízna reportáž sa budú tento rok prihlasovať do jednej spoločnej kategórie: najlepšia reportážv elektronických médiách.

Občianska žurnalistika má priestor v rámci kategórie najlepší článok uverejnený na blogu.

Novinársku fotografiu bude možné prihlasovať do dvoch kategórií: reportážna fotografia a fotografická aktualita.

Kategória Najlepší kreslený vtip, komiks, karikatúra ostáva aj v tomto roku česko-slovenská, spoločná pre Novinársku cenu na Slovensku a v Čechách.

Verejnosť zapojíme do súťaže opäť prostredníctvom online hlasovania. Na www.novinarskacena.sk/hlasovanie
bude môcť určiť víťaza špeciálnej Česko-slovenskej ceny. Príspevky do online hlasovania bude nominovať Rada súťaže slovenskej a českej Novinárskej ceny na základe odporúčaní porôt.

Rada súťaže udelí v tomto roku dve špeciálne ceny. Cenu otvorenej spoločnosti a Cenu Združenia vydavateľov periodickej tlače Slovenska.

V každej zo 14 kategórií bude udelená cena víťazovi vo výške 830 eur. Víťazi špeciálnych cien získajú po 1660 eur. Výsledky súťaže budú známe do 30. apríla 2013.

Hlavným partnerom deviateho ročníka súťaže Novinárska cena 2012 je Slovenská sporiteľňa. Partnermi sú Google, Piano Media, Mayer/McCann Erickson, MEMO´98, Nadace Open Society Fund Praha a Združenie vydavateľov periodickej tlače Slovenska. PR partnerom je agentúra PRime time.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign