Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Obchodná zástupkyňa spreneverila peniaze a podvodom pripravila spoločnosť o viac ako 7800 eur

KRPZ Banská Bystrica |MM|   Vyšetrovateľ v Brezne obvinil  za pokračovací  prečin  podvodu, spáchaný formou spolupáchateľstva, 28-ročnú ženu a 38-ročného muža, bytom Beňuš. Žene vzniesol obvinenie aj z prečinu sprenevery. Obvinená v období od októbra 2012  do  decembra  2012,   

ako  obchodná  zástupkyňa  finančnej spoločnosti, v rozpore so  záväznými   pokynmi  spoločnosti,  uzatvorila 11 fiktívnych úverových  zmlúv, ktoré mali byť poskytnuté osobám ktoré nepoznala a nebola s nimi  v žiadnom kontakte. V úverových zmluvách uviedla  nepravdivé údaje o bydlisku  osôb,  telefonickom  kontakte  a  tiež  o ich pracovnom zaradení na základe údajov, ktoré jej zaslal prostredníctvom SMS obvinený.  Následnou  kontrolou  spoločnosti a  vyťažovaním  vyššie  uvedených  osôb bolo zistené, že tieto  osoby žiadny úver prostredníctvom  spoločnosti   neuzavreli a ani žiadnu zmluvu tieto osoby nepodpísali.  Obvinená mala  takto  získané  finančné  prostriedky z jednotlivých úverových zmlúv odovzdať obvinenému. Týmto konaním spoločne spôsobili pre spoločnosť z Bratislavy škodu vo výške 7200 eur. Následne od novembra 2012 do februára 2013, obvinená vybrala  od 8 osôb splátky za poskytnuté úvery, pričom  vybraté  splátky  neodviedla  na  účet  spoločnosti,  ale si  ich prisvojila  a  použila  pre  vlastnú potrebu. Spoločnosti spôsobila ďalšiu škodu vo výške 644 eur. Obvinení sú stíhaní na slobode. Za tieto skutky môžu byť potrestaní odňatím slobody na 1 až 5 rokov.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign