Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Pentalógia Podnik a podnikanie ešte viac dostupnejšia

159 stretnutie s prezidentom Chorvátska

Divyd Media |MM| Bratislava – Profesor Štefan Kassay, autor obsiahlej pentalógie Podnik a podnikanie, tento rok pripravil pre svojich čitateľov milé prekvapenie. Rozhodol sa spolu so svojim vydavateľom vydať pentalógiu v dostupnejšom formáte.

 

V dnešnom rýchlom svete ľudia využívajú na štúdium voľné chvíle, napríklad cestou v električke, vo vlaku, v lietadle. Jeden zväzok pentalógie Podnik a podnikanie má nielen cez 600 strán, ale aj patričnú hmotnosť. „Rozhodli sme sa preto vydať Podnik a podnikanie v menších zošitoch, ktoré sa hodia aj na cesty,“ hovorí dlhoročný podnikateľ a vedec Štefan Kassay. Takto chcú viac manažérom, študentom a celej čitateľskej verejnosti priblížiť toto nezvyčajné dielo.

 

Veda a prax harmonicky spojená

 

Pentalógia Podnik a podnikanie je zaujímavá aj tým, že autor uverejňuje praktické prípadové štúdie. „Ich laboratórnym priestorom je slovenský podnik – I.D.C. Holding, a.s., ktorý je v našich podmienkach rukolapným príkladom toho, ako aspekty ekonomickej vedy a podnikateľskej praxe sa dajú harmonicky spojiť,“ vysvetľuje Milan Brňák, riaditeľ vydavateľstva SAV VEDA, ktoré vydáva pentalógiu.  Vydavateľstvo má na najbližšie mesiace jasný zámer s novozaloženou edíciou nazvanou rovnako ako pôvodné zväzky pentalógie   Podnik a podnikanie. Milan Brňák približuje: „Chceme v krátkom časovom slede vydať sériu kníh, zameranú na jednu konkrétnu oblasť riadenia.“ Tento rok je naplánované zošitové vydanie dvoch zväzkov pentalógie. Ide o prvý zväzok s názvom Podnikateľské prostredie a druhý je nazvaný Ekonomika a financie. „Z každého zväzku pentalógievyjdú 4 až 5 zošitových podôb publikácií, teda celkovo v roku 2013 vydáme minimálne 8 menšíchknižiek,“ vysvetľuje autor pentalógie Štefan Kassay.

 

Podnik a podnikanie v zahraničí

Tím prekladateľov pracuje aj na ďalších jazykových mutáciách. Čitatelia sa tak s úspešným slovenským podnikom a najnovšími vedeckými poznatkami môžu zoznámiť aj za hranicami našej krajiny. Okrem prekladov aj v tomto roku pokračujú prezentácie publikácií v zahraničí. Profesor Štefan Kassay dodáva: „Prezentácie jednotlivých postupne vydávaných zväzkov  pentalógie sú súčasťou ekonomickej diplomacie, ktorú organizujeme  v spolupráci Ministerstvom  zahraničných vecí, vždy pod egidou veľyslanca SR  v tej - ktorej krajine. Podnik a podnikanie  som osobne predstavil aj prezidentovi Chorvátskej republiky Ivovi Josipovičovi, ktorý sa zaujímal o pentalógiu ale i o obchodné vzťahy I.D.C. Holding, a. s.,  a ich úspešnosť s obchodnými partnermi v Chorvátsku. “

 

 

O I.D.C. Holding, a. s.

V roku 1992 Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. a Ing. arch. Pavol Jakubec založili spoločnosť Investment Development Company (I.D.C.,  s. r. o.). V tom istom roku získala víťazstvom v medzinárodnom privatizačnom tendri štátny podnik Pečivárne Sereď. V roku 1993 bolo jej ďalším víťazstvom aj získanie štátneho podniku Figaro Trnava. V roku 1997 bola I.D.C., s. r. o., transformovaná na akciovú spoločnosť. V druhej polovici 90-tych rokov minulého storočia sa začala spoločnosť viac orientovať na trhy krajín Vyšehradskej štvorky, čo prinieslo značný úspech. Ďalšími jej výrobnými závodmi sú I.D.C Lolly, s. r. o., a Václav & Ježo, a. s. Všetky výrobné prevádzky sú charakteristické výrobou kvalitných a obľúbených výrobkov. Sú známe aj tým, že ich vyrábajú podľa tradičných receptúr s použitím najmodernejších zaradení. I.D.C. Holding, a. s., je dnes nadnárodnou spoločnosťou a najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva. Svoje obchodné zastúpenia má v Českej republike, v Poľsku a Maďarsku.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign