Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Po prihlásení vozidla do evidencie si nezabudnite vyzdvihnúť osvedčenie

Prezídium Policajného zboru oddelenie komunikácie kancelárie prezidenta | IT |

Kúpili ste si nové auto? Treba ho prihlásiť

Ak ste si práve kúpili nové auto, musíte ho prihlásiť do evidencie na polícii podľa miesta pobytu alebo podľa sídla firmy, ktorá má vozidlo prevádzkovať.

Prihlásenie musí uskutočniť priamo vlastník vozidla, a to do najneskôr do 15 dní od jeho nadobudnutia. Pri prihlásení nie je potrebné pristaviť vozidlo ku kontrole.

Vlastník vozidla musí pri prihlásení uviesť, kto bude zapísaný v evidencii ako jeho držiteľ. Ak držiteľ nie je totožný s vlastníkom vozidla, tak sa držiteľ musí na políciu dostaviť spolu s  vlastníkom. Ako držiteľ vozidla môže byť zapísaná vždy len jedna osoba. A to buď fyzická osoba staršia ako 15 rokov spôsobilá na právne úkony, alebo právnická osoba alebo jej organizačná zložka zapísaná v obchodom alebo inom registri na Slovensku.

Orgán Policajného zboru pridelí vozidlu evidenčné číslo. Prihlásenie vozidla zaznamená do osvedčenia o evidencii. Držiteľovi vozidla vydá osvedčenie o evidencii časť II a tabuľku s evidenčným číslom.

 

Zábudlivosť sa nevypláca

Vodiči po prihlásení vozidla zabúdajú na to, že do 30 dní si majú osvedčenie o evidencii časť I vyzdvihnúť na príslušných policajných oddeleniach.Táto zábudlivosť môže vodičov neskôr stáť aj pokutu. Odporúčame požiadať o doručenie osvedčenia na adresu. Od 1. októbra tohto roka sa už poplatok za doručenie na adresu nevyberá.

Vodič vozidla je povinný mať pri vedení vozidla vždy pri sebe osvedčenie o evidencii časť I. V praxi je to tak, že vodič pri prvom prihlásení vozidla do evidencie dostane papierové osvedčenie o evidencii časť II. Toto osvedčenie vodič predkladá pri kontrole policajtom po dobu 30 dní. Po tejto lehote však už vodič musí pri kontrole predložiť polykarbonátové osvedčenie časť I. Časť II sa považuje za neplatné na vedenie vozidla, ak sa ním vodič pri vedení vozidla preukáže po 30 dňoch od jeho vydania. V takýchto prípadoch hrozí vodičom pokuta 30 eur, pretože nemajú všetky doklady potrebné na vedenie motorového vozidla.

V poslednom období evidujeme stovky práve takýchto prípadov, kedy vodiči vozidiel podliehajúcich prihláseniu do evidenciezabudli na príslušných oddeleniach dopravných inšpektorátov v zákonnej lehote vyzdvihnúť osvedčenie o evidencii časť I.

Vzor osvedčenia časť I a časť II nájdete na:

http://www.minv.sk/?vzory-dokladov-evidencia-vozidiel

Správne poplatky:

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1

Tlačivá na prihlásenie vozidla si môžete stiahnuť tu:

http://www.minv.sk/?tlaciva-evidencie-vozidiel

Polícia chce aj takouto formou, včasným informovaním verejnosti, pomáhať a chrániť. Naším cieľom nie je vyberanie pokút. Preto sa aj takýmto spôsobom snažíme upozorniť vodičov, aby sa neskôr vyhli nepríjemnostiam a sankciám.                                                                             


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign