Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Počas kontrol reštauračných zariadení policajti zistili alkohol aj u 13 ročnej osoby, nafúkala 1,94 promile

KRPZ Banská Bystrica | IT | Policajti z Banskej Štiavnice v spolupráci s príslušníkmi MsP, vo štvrtok (13.12.) počas policajnej akcie, ktorá sa konala v čase od 19.15 hodiny do 23.00 hodiny, kontrolovali  reštauračné zariadenia v Banskej Štiavnici. Počas akcie bolo 27 osôb (26 mladistvých a 1 maloletá osoba) podrobených dychovej skúške na alkohol. 2 dychové skúšky boli s pozitívnym výsledkom, v dychu im namerali 0,23 miligramu alkoholu a 0,11 miligramu alkoholu, jedna z nich bola maloletá (14 r.).

Na ďalší deň 14.12. v čase od 21.45 hodiny do 5.00 hodiny 15.12., policajti zrealizovali ďalšiu preventívno-bezpečnostnú akciu. Konala sa v celom policajnom okrese Žiar nad Hronom a tiež bola zameraná na kontrolu reštauračných zariadení. Do akcie sa zapojilo 18 policajtov z poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície, 8 príslušníkov MsP a 1 pracovník z úradu práce.

V Žiari nad Hronom skontrolovali 3 reštauračné zariadenia v ktorých bolo skontrolovaných  9 mladistvých osôb. U jednej mladistvej osoby (16 r.) bola dychová skúška pozitívna (0,75 miligramu alkoholu) a nebolo to prvý krát. V minulosti už 2 krát policajti pri takýchto kontrolách zistili u nej alkohol.   

V Kremnici boli skontrolované 2 podniky a v nich 10 mladistvých a 1 maloletú osobu. Požitie alkoholu zistili u 1 mladistvej osoby (17 r.) 0,12 miligramu alkoholu a u  maloletej osoby vo veku 13 rokov alkohol zistili tiež, bola jej nameraná hodnota 0,93 miligramu alkoholu.

V Žarnovici skontrolovali  2 podniky a 7 mladistvých osôb. Z toho u 4 mladistvých bola zistená pozitívna dychová skúška na alkohol s hodnotami 0,36 mg/l, 0,34 mg/l, 0,73 mg/l, 0,34 mg/l.

V Novej Bani skontrolovali  3 podniky a 10 mladistvých osôb, nikto nebol pod vplyvom alkoholu.

Dve dospelé osoby sa dopustili priestupku tým, že mladistvým osobám predali alkohol, bola im za to uložená bloková pokuta.

 Okrem toho policajti skontrolovali a podrobili dychovej skúške aj 52 vodičov motorových vozidiel. V doprave zistili 7 priestupkov, za ktoré vodičom uložili pokuty za 350 eur. 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign