Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Pochod za zdravé plodiny a potraviny na Slovensku bez GMO vrámci celosvetovej akcie March against Monsanto

159

Mária Potočnáková |MM|  Už túto sobotu 25. 5. 2013 sa ľudia z celého sveta spoja v mene jednej akcie s názvom March against Monsanto. Tento pochod chce dať najavo nesúhlas s politikou nadnárodnej korporácie Monsanto, ktorá je dominatným lídrom na trhu osív a GM plodín a s tým spojených herbicídov. Spájajú sa ľudia dobrovoľne na celom svete – nezastrešuje to žiadna organizácia.

                V rámci Slovenska sa akcia uskutoční v Bratislave na námestí SNP v čase od 10:00, odkedy budú pre verejnosť pripravené informačné stánky, výstava k téme.

Infostánkovať budú organizácie, ktoré nesúhlasia so zavádzaním GMO do životného prostredia ale aj alternatívy, ktorými sa pestovanie GMO plodín môže eliminovať, napríklad Komunitné záhrady alebo ekologické poľnohospodárstvo.

Takisto nebude vynechaná ani problematika ochrany životného prostredia pred postrekmi, ktoré sa používajú aj vrámci Slovenska a túto tému nemôžeme vynechať aj preto, že práve spoločnosť Monsanto vyrába veľmi známy postrek Roundup.

                Približne od 13:00 sa začnú rečnícke vystúpenia ľudí, ktorí sa problematikou GMO na Slovensku zaoberali, predstavujú alternatívy voči GMO alebo aj ľudia, ktorí na Slovensku žijú. Bude predstavené aj naše požiadavky kompetentným, ktorí tu môžu v tomto smere niečo na Slovensku zmeniť k lepšiemu.

                Samotný pochod začne o 14:00 a povedie k Ministerstvu životného prostredia a k Ministerstvu pôdohospodárstva.

                Pozvaný je každý, kto by chcel podporiť naše volanie o nápravu, ale aj o zlepšenie informovania verejnosti o miestach komerčného pestovania takýchto plodín vrámci Slovenska, nakoľko známe sú len miesta pestovanie na výskumné účely.

 

                Na Slovensku je ešte stále mnohým ľudom problematika geneticky modifikovaných potravín a plodín cudzia, preto cieľom tejto akcie nebude iba samotný pochod ale aj znovuotvorenie tejto témy širokej verejnosti, diskusia a taktiež aj informovanosť širokej verejnosti o GMO, o tom prečo sme sa rozhodli zapojiť do tejto celosvetovej akcie.

                Chceme ľuďom povedať aj o tom, že tu na Slovensku máme alternatívy, ktoré sa môžu stať zaujímavé pre mnohých ľudí, pretože predstavujú zdravé, ekologické možnosti, vďaka ktorým sa pestovanie GMO plodín môže zdať úplne nezaujímavým.

 

Za organizátorov March against Monsanto v Bratislave Mária Potočňáková, Peter Sudovský a Martin Chudý.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign