Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Podpis memoranda

159

TTSK |MM|  Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš a predsedníčka Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku (KO JDS) v Trnave Margita Fabiánová podpísali 17.06.2013 spoločné memorandum. Cieľom memoranda je napĺňanie kvality a dôstojnosti každodenného života seniorov, žijúcich na území Trnavského samosprávneho kraja.

Za JDS sa podpisu zúčastnili predseda Okresnej organizácie (OO) JDS v Trnave a člen predsedníctva KO JDS Jozef  Štefánek a predseda OO JDS v Hlohovci a člen predsedníctva KO JDS Augustín Ukropec. Podpisu sa zúčastnili za TTSK aj podpredseda TTSK Zdenko Čambal, hlavný kontrolór TTSK Ľudovít Daučo a asistent predsedu TTSK poverený spoluprácou s tretím sektorom Jozef Behul.

Obe strany sa dohodli, že snahou a záujmom partnerských strán je využívať skúsenosti a poznatky seniorov na poskytovanie kvalitnejších služieb v sociálnej a zdravotnej oblasti v regióne a vytváranie podmienok pre kultúrne a spoločenské aktivity. Partneri budú presadzovať nové poznatky a skúseností zo života spoločnosti, podporovať informovanosť a vzdelávacie programy v rámci celoživotného vzdelávania, vytvárať podmienky pre celkové zlepšenie kvality života občanov v regióne Trnavského samosprávneho kraja.

TTSK a JDS budú ďalej podporovať aktivity a iniciatívy seniorov smerujúce k udržiavaniu a zachovávaniu tradícií a zvyklostí našich predkov vo folklórnej oblasti, udržiavania tradičných remesiel, krojov, piesní a tancov. Budú podporovať vzdelávacie aktivity starších spoluobčanov tak, aby sa i v dôchodkovom veku  mohli vzdelávať a získavať nové poznatky vo svojej kvalifikácii.

Obe strany zhodnotili doterajšie obdobie, kedy vznikli nové podujatia, ako je napríklad Župná olympiáda seniorov. Predseda TTSK Tibor Mikuš ponúkol seniorom priestory úradu a zriaďovateľských organizácií, poradenstvo a pomoc odborníkov úradu. Margita Fabiánová prišla na rokovanie s ponukou vytvorenia poradného orgánu predsedu TTSK, ktorý by tvorili výlučne seniori a mohli tak využiť svoje životné skúsenosti pri riešení úloh  a kompetencií TTSK. Predstavený by bol na Dni TTSK v októbri, kedy je Mesiac úcty k starším.

Memorandum sa uzatvorilo na dobu piatich rokov a je pokračovaním doterajšej úspešnej päťročnej spolupráce.

Ivan Krajčovič


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign