Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Pokračujúca zhoršená bezpečnostná situácia v Egypte

MZV SR |MM|  Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Egypt 

2. Stupeň - Zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, vzhľadom na pokračujúcu zhoršenú bezpečnostnú situáciu v Egypte, dôrazne neodporúča slovenským občanom cestovať do oblasti severného Sinaja a všetkých prihraničných oblastí. Na severe Sinajského polostrova sa aktivizujú radikálne militantné skupiny a zvyšuje sa frekvencia teroristických útokov.

Ministerstvo ďalej odporúča slovenským občanom, aby do ostatných oblastí Egypta cestovali iba v nevyhnutných prípadoch. Upozornenie sa netýka turistických destinácií na pobreží Červeného mora (v guvernoráte Južný Sinaj a východnej časti kontinentálneho Egypta v guvernoráte Červené more). Občanom Slovenskej republiky, ktorí sa nachádzajú v iných než uvedených turistických oblastiach krajiny, odporúčame zvážiť nutnosť ďalšieho zotrvania v týchto miestach.

Situácia vo vyššie uvedených turistických centrách je zatiaľ pokojná, bez výraznejších prejavov nepokojov a násilností, alebo iných bezpečnostných rizík. Slovenskí občania by mali preto vo vlastnom záujme redukovať svoje aktivity iba na oblasť turistických centier a nezúčastňovať sa fakultatívnych výletov do Káhiry, či iných väčších miest. Pri presunoch medzi hotelmi a letiskami je nutné mať pri sebe dostatočné zásoby tekutín.

V Egypte pokračujú demonštrácie spojené s vysokým rizikom vyústenia do násilností. Dôrazne odporúčame slovenským občanom, aby sa verejným zhromaždeniam vyhýbali, prejavovali maximálnu opatrnosť a urýchlene opustili miesta, na ktorých dochádza k potýčkam. Ministerstvo zároveň pripomína, že je potrebné rešpektovať pokyny uniformovaných egyptských policajných a bezpečnostných zložiek, alebo armády.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Egypta využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Zároveň upozorňujeme, že rozhodnutie občanov SR cestovať v týchto dňoch do Egypta je na ich vlastnú zodpovednosť. Vzhľadom na vývoj situácie nemožno tiež vylúčiť zhoršenie dostupnosti konzulárnej pomoci zo strany zastupiteľského úradu v Káhire. Toto odporúčanie je platné od 31. júla 2013 do odvolania.

 

zdroj: www.mzv.sk

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign