Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z Banskobystrického kraja

159

KRPZ Banská Bystrica |MM| Na 18 autách odkopol spätné zrkadlá, mladíka z Revúcej už obvinil z poškodzovania cudzej veci

 

     Vyšetrovateľ v Revúcej obvinil zo zločinu poškodzovania cudzej veci 20-ročného Richarda z Revúcej. V noci z utorka na stredu (14.11.), pod vplyvom alkoholu, na ulici  T. Vansovej v Revúcej, poškodil spätné zrkadlá na zaparkovaných 14 osobných motorových vozidlách. Následne prešiel na parkovisko pri supermarkete na Daxnerovej ulici, kde poškodil ďalšie 4 motorové vozidlá. Spätné zrkadlá poškodil takým spôsobom, že do nich kopal nohou. Dohromady poškodil 18 motorových vozidiel a ich majiteľom spôsobil škodu takmer 2-tisíc eur. V čase o 2.50 hodine ho policajti z Revúcej zadržali priamo na mieste činu. V dychu mu namerali 1,29 miligramu alkoholu (2,69 promile). Takéhoto skutku sa nedopustil prvý krát. Vo štvrtok 18.októbra, rovnakým spôsobom poškodil osobné motorové vozidlo Škoda Fábia. Vzhľadom na spôsobenú škodu, túto vec polícia objasňuje ako priestupok proti majetku. Za zločin ktorého sa teraz dopustil môže byť potrestaný odňatím slobody na 3 až 8 rokov. Obvinený je stíhaný na slobode. 

 

20 ročnú ženu z Banskej Štiavnice obvinili z lúpeže a nie je to prvý krát

 

            Vyšetrovateľ v  Žiari nad  Hronom  obvinil zo zločinu lúpeže 20-ročnú Martinu z Banskej  Štiavnice.  V pondelok (12.11.) v popoludňajších hodinách vošla do rodinného domu Pod kalváriou v Banskej Štiavnici a od 70-ročného majiteľa domu si pýtala 5 eur. Povedal jej, že má len 10 eur a  tie  jej  nedá. Žena mu začala  prehľadávať vrecká na bunde a udrela ho päsťou do oka. Poškodený je odsotil  smerom ku kachliam, kde páchateľka vzala drevené poleno a udrela ho po hlave. Z vrecka nohavíc mu vybrala 16 eur a odišla. Pri odchode vytiahla  kľúč z vnútornej strany dverí a poškodeného v dome zamkla. Poškodený túto udalosť  oznámil až v stredu večer a následné bol na ošetrení. Zo zranení ktoré utrpel  sa bude liečiť približne 2 týždne. Obvinenú vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jej vzatie do väzby. V minulosti za bola rovnaký trestný čin už odsúdená.  Za túto lúpež jej hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

 

    Banskobystričanku okradli na parkovisku, nezamkla si auto

 

     Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu neoprávnené   vyrobenie   a   používanie   platobného    prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. V pondelok (12.11.) okolo  19.00  hodine, na parkovisku pred hypermarketom na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici, z neuzamknutého osobného motorového vozidla Škoda  Felicia,   páchateľ ukradol kabelku. Poškodená, 65-ročná žena z Banskej Bystrice, mala v kabelke peňaženku, stravné  lístky, krabičku so štyrmi nasluchovacími strojčekmi, zväzok  kľúčov, mobilný telefón, púzdro s osobnými dokladmi a dokladmi od vozidla a dve bankomatové karty. Páchateľ prostredníctvom  platobných kariet vykonal  štyri  výbery  finančnej  hotovosti  v    celkovej  výške  1100 eur. Poškodenej vznikla krádežou a výberom peňazí škoda odhadnutá na viac ako 4-tisíc eur. Polícia v Banskobystrickom kraji za 10 mesiacov roka 2012 eviduje 241 krádeží vecí z motorových vozidiel, čo je o 94 prípadov menej ako v rovnakom období roka 2011. Aj napriek tomu, že takýchto prípadov evidujeme menej, upozorňujeme občanov, aby si vozidlá zaparkované najmä pri nákupných centrách vždy zamkli aj v prípade, že sa od vozidla vzdialia iba na krátky čas, keď idú odniesť nákupný vozík. Najviac krádeží z áut sme zaevidovali v okrese Banská Bystrica (77), Lučenec (59) a Zvolen (50). Najmenej v okrese Revúca (3).

 

     Ženu okradli pri nastupovaní do autobusu

 

     Polícia v Banskej Bystrici začala trestné stíhanie pre  prečin  krádeže, ktorej sa dopustil doposiaľ neznámy páchateľ. V piatok 26. októbra, okolo 12.50 hodine, páchateľ okradol 30-ročnú ženu z Banskej Štiavnice, ktorá nastupovala na autobusovej zastávke v Banskej Bystrici na autobus do  Banskej  Štiavnice. Páchateľ využil  jej  nepozornosť  a  zo  zazipsovanej kabelky, ktorú mala poškodená  prevesenú  cez  plece,  jej ukradol  dámsku peňaženku, spolu s peniazmi, osobnými dokladmi a platobnou kartou. Krádežou jej spôsobil škodu odhadnutú na 70 eur.

Polícia každoročne zaznamenáva nárast majetkovej trestnej činnosti, najmä vreckových krádeží, krádeží v obchodoch a v nákupných centrách, na trhoviskách a v dopravných prostriedkoch.

Vreckoví zlodeji využívajú najmä situácie, kde sa zdržiava väčší počet ľudí, pretože sa spoliehajú na anonymitu. Skúsený vreckár vie kabelku prehľadať za pár sekúnd. Preto si počas nákupov nenechávajte svoje peňaženky v kabelkách zavesených na pleci, alebo položených v nákupných  košíkoch. Peniaze nepatria ani do zadného vrecka nohavíc,  je vhodné si ich odložiť do vnútorného vrecka odevu, alebo do vnútorného vrecka kabelky, ktoré sa dá zapnúť.

Vreckové krádeže nepatria medzi najnebezpečnejšie trestné činy, ale je veľmi nepríjemné ak pri platení v obchode zistíme, že nám niekto ukradol peňaženku.  A viac ako strata peňazí,  nám môže prekážať vybavovanie nových osobných dokladov, ktoré často nosíme v peňaženkách.  V peňaženkách okrem peňazí  a dokladov nosíme aj kreditné karty.  Malo byť samozrejmosťou, že pri platobných kartách nesmieme nosiť napísaný na lístku PIN kód.

Od ostatných zlodejov sa vreckoví zlodeji líšia tým, že ide o profesionálov. Táto trestná činnosť si vyžaduje šikovnosť a dobrú prípravu. Často pracujú v organizovaných skupinách a v mnohých prípadoch využívajú na vreckové krádeže deti, ktoré nemožno trestnoprávne postihnúť.  Pri vreckových krádežiach nie je rozhodujúca výška spôsobenej škody. Podľa trestného zákona môže byť páchateľ , ktorý si prisvojí cudziu vec tým, že sa zmocní veci, ktorú má iný na sebe, alebo pri sebe,  potrestaný  odňatím slobody až na 2 roky. 

V Banskobystrickom kraji evidujeme za 10 mesiacov tohto roka 162 vreckových krádeží. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2011 je ich o 45 menej. Najviac prípadov evidujeme v okresoch Lučenec (68), Brezno (22) a Zvolen (21). Najmenej v okrese Revúca (1), Veľký Krtíš  a Rimavská Sobota (po 8). 

 

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

159
Autor: KRPZ

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign