Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z Banskobystrického kraja

KRPZ Banská Bystrica |MM| V stredu 2. januára polícia obvinila z krádeží štyroch mužov z Poltára

 

Polícia v Poltári objasnila tri prípady krádeže vlámaním, ktoré sa stali v Poltári v októbri a v decembri minulého roka.

V noci 17. decembra sa páchateľ vlámal do predajne na Sklárskej  ulici. Vylomil vchodové dvere a z predajne ukradol zo stojanu všetky cigarety a vzal aj fľaše s alkoholom. Ukradnuté veci odniesol vo vreci ktoré si priniesol a neskôr ich v Lučenci odpredal nezistenej osobe za 500 eur. Majiteľovi spôsobil poškodením stojanu na cigarety, poškodením dverí a krádežou škodu škoda odhadnutú na 2900 eur. Páchateľa polícia vypátrala a z prečinu krádeže obvinila 30-ročného Marcela z Poltára. Hrozí mu trest odňatia slobody až na 2 roky.

Dva mesiace pred týmto skutkom 17. októbra okolo 3.00 hodine, sa páchatelia vlámali na tej istej ulici (Sklárskej) do predajne textilu. Predajňa sa nachádza v priestoroch tržnice. Cez vylomené a otvorené okno vošli do predajne a tovar odniesli v prinesených  igelitových  vreciach. Vzali teplákové súpravy, vaky, kabelky, dámske  nohavice a nohavicové kostýmy. Ukradnuté veci ešte v ten istý deň rozpredali v Lučenci. Majiteľke spôsobili škodu odhadnutú na 7-tisíc eur. Toho skutku sa dopustili dvaja páchatelia, ktorých polícia vypátrala a z prečinu krádeže obvinila 18-ročného Mojmíra a 19-ročného Jána z Poltára. Obvinený Ján tento  skutok spáchal aj napriek tomu, že v septembri bol  odsúdený za prečin krádeže. Za tento skutok môžu byť potrestaní odňatím slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Dvaja obvinení (18-ročný Mojmír a 19-ročný Ján) spoločne s 19-ročným Matejom taktiež z Poltára, sa v noci 30. decembra vlámali do pohostinstva na Novej ulici v Poltári. Keď prechádzali  okolo  pohostinstva uvideli pootvorené vetracie okno. Cez toto okno Ján a Mojmír vošli do vnútra odkiaľ ukradli peniaze v minciach, kovovú pokladnicu  pod  registračnú  pokladňu,  cigarety a fľaše s alkoholom. Veci podali von cez otvorené okno Matejovi a týmto oknom aj vyšli von. Majiteľovi spôsobili škodu odhadnutú na 560 eur. Za túto krádež im hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

  

Nevrátil nájdené peniaze, hrozí mu ročné väzenie

 

Poverený príslušník vo Fiľakove obvinil z prečinu zatajenia veci 27-ročného muža z Rimavských Janoviec. V pondelok (31.12.) v popoludňajších hodinách v kaviarni na Námestí Slobody vo  Fiľakove našiel peniaze.  Počas hry  na  výhernom  hracom  automate,  zodvihol zo zeme bankovky v celkovej hodnote 500 eur, ktoré boli spadnuté na zemi. Z vrecka nohavíc vypadli ďalšiemu mužovi počas  hry  na  automate. Obvinený bankovky vzal a z kaviarne odišiel. Peniaze majiteľovi nevrátil, ani nález  peňazí ohlásil. Za tento neuvážený skutok môže byť potrestaný odňatím slobody až na 1 rok.

 

    Vykradli centrum voľného času, po páchateľovi pátrame

 

     Poverený príslušník v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. Doposiaľ nezistený páchateľ sa vlámal do budovy  na Hviezdoslavovej ulici v Rimavskej Sobote. K vlámaniu došlo v čase od 16.00 hodiny 1. 1. do 8.00  hodiny 2. 1. 2013. Vylomil vchodové dvere, dostal sa  do  chodby, kde vylomil dvere na kancelárii a z tejto ukradol monitor, počítač, 2 klávesnice, 2 myši k počítaču, 2 objektívy k fotoaparátu,  3  fotoaparáty, fotoblesk, zdroj  k blesku a finančnú hotovosť,  Wifi  ruter  na  internet s adaptérom a 2 USB kľúče. Ďalej  rozbil celý  kancelársky  stolík,  povylamoval  zásuvky, pričom krádežou  a poškodením zariadenia spôsobil škodu odhadnutú na 2254 eur. Z  kancelárie  ukradol aj digitálny fotoaparát, čím zamestnankyni spôsobil škodu  215 eur. Po páchateľovi polícia pátra. Za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign